Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wrocławski Festiwal Kryminału

Wrocławski Festiwal Kryminału

W dniach 9-12 października br. we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu znalazła się w gronie organizatorów. Rada ufundowała nagrodę czytelników Wielkiego Kalibru w wysokości 2 500 zł. Otrzymał ją Marcin Wroński, pisarz z Lublina, za powieść ?Skrzydlata trumna?. Najlepszym debiutantem….
….najlepszym debiutantem okazał się P. M. Nowak. Nagrodę wręczył adw. Andrzej Grabiński, dziekan ORA we Wrocławiu. Laureat wyraził podziękowania podkreślając, że słowo mecenat odzyskuje prawdziwe znaczenie w odniesieniu do Palestry.
Główną laureatką konkursu została Marta Guzowska za powieść ?Ofiara Polikseny?. Nagrodę Wielkiego Kalibru i 25 tys. zł od prezydenta Wrocławia odebrała z rąk przewodniczącej jury Janiny Paradowskiej. Honorową nagrodę festiwalu dostał Walter Mosley.
W ramach festiwalu w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej odbyły się wykłady: ?Skąd wziął się Larsson??, ?Cztery mary i inne historie?, ?Igraszki z biskupem?, ?Porażająca medycyna ? o bólach porodowych Frankensteina?.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Stanisław Tym, aktor, Tomasz Sekielski, dziennikarz TVN24, oraz Marcin Świetlicki, poeta, powieściopisarz, wokalista i dziennikarz.
Źródło:Adwokatura.pl

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …