Wschodzące gwiazdy prawa

Adwokat Katarzyna Wiśniewska, z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, została zwyciężczynią rankingu Dziennika Gazety Prawnej ?Rising Stars ? Prawnicy liderzy jutra 2015?. Aż 12 adwokatów znalazło się wśród 30 wyróżnionych prawników. Liderzy jutra zostali wyróżnieni statuetkami podczas uroczystej Gali 29 października w Warszawie.Zwyciężczyni, adw. Katarzyna Wiśniewska od pięciu lat jest związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, pracuje w Programie Spraw Precedensowych. Uczestniczy w sprawach prowadzonych przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, ETPCz i Trybunałem Konstytucyjnym. Koordynowała wiele projektów monitoringowych, m.in. te dotyczące opieki zdrowotnej w więzieniach czy systemu odpowiedzialności nieletnich w Polsce. Nauczyła się języka migowego, by ułatwić sobie kontakt z osobami niepełnosprawnymi. Jest doktorantką w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Drugie miejsce w rankingu zajął radca prawny Szymon Okoń, zaś trzecie adwokat Jacek Błachut. Kapituła Rising Stars kierowała się kryteriami: innowacyjność, kreatywność, umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz praca naukowa. Kandydaci nie mogli przekroczyć 35 roku życia. Wśród członków kapituły jest m.in. adw. Andrzej Zwara, prezes NRA. Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Prawnik.pl

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …

Wschodzące gwiazdy prawa

Hegemonia pań przełamana. 3. edycję konkursu Rising Stars Prawnicy ? liderzy jutra, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i LexisNexis wygrał radca prawny Bartosz Turno z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Ale tuż za nim na podium dwie kobiety adwokat: Berenika Kaczmarek-Templin i Agnieszka Trzaska. Jak procedowała kapituła w tym roku? przede wszystkim liczyły się innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szczególnie cenne były szczegółowe rekomendacje klientów (zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych), informacje o prowadzonych projektach i postępowaniach oraz skala zaangażowania pro bono. No i istotny był wiek ? góra 35 lat. Ponownie zastosowaliśmy też sprawdzoną w zeszłym roku procedurę wyłuskiwania kandydatów o najbardziej imponującym dorobku. Każdy juror, po analizie wszystkich zgłoszeń (ich liczba i poziom przekroczyła w tej edycji najśmielsze oczekiwania), przedstawił nazwiska osób, które wedle jego subiektywnej opinii powinny się znaleźć w gronie 30 laureatów. Prawnicy z największą liczbą wskazań zostali sklasyfikowani w rankingu.
Tegoroczni laureaci odbiorą statuetki podczas gali, która odbędzie się w Warszawie. Uroczystość będzie okazją do spotkania z kapitułą, w której tym razem zasiedli: Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej (jako przewodnicząca gremium), Agnieszka Tałasiewicz, partner zarządzający kancelarii Ernst & Young Tałasiewicz i Wspólnicy, Ewelina Skocz, HR & project manager w firmie doradczej BC Systems, Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej (podczas posiedzenia reprezentowany przez sekretarza NRA Rafała Dębowskiego), Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych, Waldemar Koper, prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Röhrenschef, członek Rady Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz przedstawiciel LexisNexis Polska (firma tak jak poprzednio była współorganizatorem konkursu Rising Stars Prawnicy ? liderzy jutra).
Bartosz Turno – 35 lat, radca prawny, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr sp. k. Pracuje na stanowisku Counsel w zespole prawa konkurencji kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Od ponad 10 lat specjalizuje się polskim i unijnym prawie konkurencji, prawie pomocy publicznej oraz w zagadnieniach związanych z postępowaniem administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Blisko 3 lata pracował w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, odbył pięciomiesięczny staż w Wydziale ds. Karteli Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji (DG COMP) Komisji Europejskiej w Brukseli. Był też związany z wiodącą amerykańską firmą prawniczą Skadden, Arps w Brukseli. O jego szczególnej pozycji i dorobku najlepiej świadczy to, że najbardziej znany i poważany w środowisku niezależny przewodnik po rynku usług prawniczych Chambers Europe zaliczył go w 2013 r. do grona 40 najbardziej obiecujących młodych prawników w Europie. Wyróżnienie takie spotkało wówczas jeszcze tylko jedną osobę z Polski.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …

Wschodzace gwiazdy prawa

„Gazeta Prawna” w dodatku „Prawnik” ogłosiła „Rising Stars” – listę 30 wschodzących gwiazd prawa. Na tej liście znalazło się aż 15 radców prawnych i aplikantów radcowskich. Redakcja wskazała także 12 adwokatów i aplikantów adwokackich oraz 2 pracowników naukowych. Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna „Gazety Prawnej” we wstępie do rankingu napisała:Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna „Gazety Prawnej” we wstępie do rankingu napisała: „Mamy pewną modę, a nawet przymus, by obierać kurs na innowacyjność, bo tylko ona zapewnia rozwój. Dlatego zewsząd słyszymy o innowacyjnej gospodarce, innowacyjnych firmach, innowacyjnych naukowcach. Ale innowacyjny prawnik? Oczywiście. To osoba, która idzie z duchem czasu: umie, dajmy na to, przekonać Sąd Najwyższy do zmiany utartego poglądu, wykorzystywać nowe technologie do świadczenia usług dla klientów, wyczuwać nowe trendy rynkowe. I takich ludzi mamy w drugiej edycji rankingu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2013. Ale o tym, że się tu znaleźli nie tylko to zdecydowało – proszę spojrzeć na metodologię, jaką posługiwała się kapituła przy układaniu listy 30 wschodzących gwiazd prawa. Naprawdę trzeba się nastarać, aby zaistnieć w naszym zestawieniu”.
Tymi piętnastoma członkami samorządu radców prawnych są: Milena Bogdanowicz Małgorzata Kozak Marcin Wujczyk Robert Siwik Anna Szymańska Krzysztof Łyszyk Jacek Zawadzki Michał Paprocki Piotr Ciołkowski Jakub Rachwol Mateusz Dróżdż Katarzyna Kucharczyk Agnieszka Ziółek Anna Piotrowska Ewa Bober

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …

Wschodzące gwiazdy prawa

Młodzi, zdolni, ambitni ? tak pokrótce można opisać laureatów nagrody Rising Stars przyznawanej przez Dziennik Gazetę Prawną i LexisNexis. W tym roku, zaszczytne pierwsze miejsce zajęła adw. Justyna Szpara z kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. Drugie miejsce w rankingu zajął adw. Sebastian Pietrzak, do niedawna związany z kancelarią Domański, Zakrzewski, Palinka. Spośród 200 kandydatów zgłoszonych wcześniej przez kancelarie, kapituła, w której zasiada m.in. adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, wyłoniła 30 najlepszych, którzy wyróżniają się swoją postawą, zdolnościami i osiągnięciami zawodowymi. W rankingu znaleźli się młodzi prawnicy (do 35 roku życia), którzy wykazali się ponadprzeciętną pracowitością, ogromną wiedzą, znajomością języków obcych, aktywnością zawodową w kraju i na arenie międzynarodowej, chęcią stałego dokształcania, a także kreatywnym i nieszablonowym myśleniem.
Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej i przewodnicząca kapituły, podkreśliła, że jury poszukiwało prawników innowatorów, szczególnie wyczuwających trendy rynkowe i udzielających się społecznie. Uroczystość ogłoszenia zwycięzców rankingu Rising Stars odbyła się 29 listopada br. Naczelną Radę Adwokacką reprezentował adw. Jacek Trela, wiceprezes NRA. O uroczystości informujemy za portalem: adwokatura.pl

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …

Strona główna / Aktualności / Wschodzące gwiazdy prawa

Wschodzące gwiazdy prawa

Dziennik Gazeta Prawna ogłosił wyniki rankingu Rising Stars. Wyróżnionych zostało 30 wschodzących gwiazd prawa. Kandydaci musieli spełnić dwa warunki: pierwszy to wiek (do 35 roku życia), drugi ? wybitne osiągnięcia zawodowe. Zgłoszenia wysyłały kancelarie. Wśród wyróżnionych są także absolwenci Wydziału Prawa UAM w Poznaniu.
Wśród kryteriów mających wpływ na wybór najlepszych, należały: pracowitość, specjalizacja w ściśle określonej dziedzinie prawa, dobre relacje z klientami, znajomość języków obcych, aktywność w świecie prawników w kraju i na arenie międzynarodowej, ustawiczne podnoszenie kwalifikacji, nieszablonowe myślenie oraz łączenie praktyki z pracą naukową.
Ostatecznego wyboru dokonała kapituła, w której zasiadał m.in. adw. Andrzej Zwara, prezes NRA. Wśród laureatów znalazło się trzynastu adwokatów z czego ośmiu zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce.
Pierwsze miejsce zajęła adw. Justyna Szpara z kancelarii Łaszczuk & Wspólnicy. Dziennik Gazeta Prawna wyróżnił też: adw. Dariusza Strzelca, adw. Katarzynę Bilewską, adw. Marcina Górskiego, adw. Agnieszkę Pytlas-Skwierczyńską, adw. Krzysztofa Kuczyńskiego, adw. Artura Krzykowskiego, adw. Karola Orzechowskiego, adw. Barbarę Jelonek-Jarco, adw. Bartosza Smardzewskiego, adw. Sebastiana Pabiana, adw. Jakuba Gubańskiego oraz adw. Mateusza Grabca.
Pełna lista laureatów i ich charakterystyka znajduje się na stronach ?Dziennika. Gazety Prawnej?.Wynika z niej, że czworo wyróżnionych pracuje obecnie w renomowanych kancelariach stołecznych, a kończyło poznański Wydział Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Są to: Agnieszka Pytlas ? Skwierczyńska, Mateusz Grabiec ( mający nadal silne związki z Wielkopolską, a zwłaszcza rodzinnym Koninem), aplikant adwokacki Piotr Dynowski oraz radca prawny Robert Nogacki.

Sprawdź także

Wojsko Francji w Kijowie?

Francja wysłała do Słowiańska na wschodzie Ukrainy około 100 żołnierzy z 3. pułku piechoty Legii …