Wstyd UE za polityków PiS

Podczas debaty w komisji wolności obywatelskich europarlamentu wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova odniosła się do kampanii wyborczej w Polsce. – Jest to bardzo smutne, że we współczesnej Europie politycy wysokich szczebli zdecydowali się wziąć za cel mniejszości – powiedziała.

W komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego odbyła się w poniedziałek debata z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości Verą Jourovą o przestrzeganiu praw podstawowych, praworządności oraz walce z dezinformacją w kontekście pandemii COVID-19.

„Politycy powinni brać odpowiedzialność za swój język”

Część europosłów pytała Jourovą o kwestię pojawienia się w trakcie kampanii prezydenckiej w Polsce tematu LGBT i związanych z tym kontrowersji. – Nie chcę naprawdę ingerować w kampanię wyborczą (w Polsce – red.), ale uważam jednocześnie, że jest to bardzo smutne, że we współczesnej Europie politycy wysokich szczebli zdecydowali się wziąć za cel mniejszości, żeby osiągnąć potencjalne polityczne cele – powiedziała wiceszefowa KE.

  • Chciałabym przypomnieć, że zgodnie z unijnym prawem i polską konstytucją, każdy człowiek jest równy bez względu na swoją rasę, religię lub orientację seksualną – powiedziała Jourova, dodając, że w obecnych czasach „politycy powinni brać odpowiedzialność za swój język”, bo „może on mieć konsekwencje w realnym życiu”.

Sprawdź także

Inny format SN

Prezentujemy całościowy projekt ustawy o Sądzie Najwyższym.  Pierwotnie został on przedstawiony na Kongresie Prawników Polskich …