Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Wszystko o cyberprzestępczości

Wszystko o cyberprzestępczości

18 i 19 marca, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbędzie się III konferencja o cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwie. Udział w niej wezmą prawnicy i specjaliści branży IT zajmujący się bezpieczeństwem oraz agend rządowych. Spotkanie zainteresuje osoby, którym bliski jest temat zwiększania poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz związane z tym wprowadzanie najnowszych standardów i systemów zabezpieczających. Konferencja jest kierowana w szczególności do przedsiębiorców, instytucji i agend rządowych, które coraz częściej swoją działalność prowadzą za pośrednictwem Internetu.
Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące prawnych granic działalności w Internecie, stosowania nowoczesnych rozwiązań w celach niekoniecznie zgodnych z prawem przez pracodawców, najnowszych trendów panujących wśród cyberprzestępców oraz metod zwalczania i unikania zagrożeń czyhających w sieci. Dr Joanna Kulesza z Uniwersytetu Łódzkiego opowie o ?Należytej staranność w cyberprzestrzeni?. Przemysław Krejza ze Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej wygłosi wykład pt. ?Atak i co dalej? ? zarządzanie incydentem zgodnie z ISO27035?. Natomiast Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl przedstawi problem działalności hakerów, dając praktyczny pokaz ataku ?wykradania? informacji przez Internet. Organizatorem spotkania jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, którego opiekunem jest prof. dr hab. Andrzej Adamski, ceniony w Europie znawca tematyki cyberprzestępczości. Honorowym patronatem konferencję objął dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, który osobiście weźmie udział w spotkaniu i wygłosi prelekcję na temat ?Nieuprawnionego udostępniania danych osobowych w świecie smartfonów i innych urządzeń mobilnych?.
Konferencja będzie miała charakter zamknięty. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o rejestrację za pośrednictwem strony www.atakisieciowe.umk.pl.

Sprawdź także

RPO u Marszałka

4 grudnia 2023 r. rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek rozmawiał z marszałkiem Sejmu RP X …