Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wszystko o księdze wieczystej

Wszystko o księdze wieczystej

Rejent Michał Wieczorek, rzecznik Poznańskiej Izby Notarialnej przedstawił założenia organizowanego już po raz trzeci przez samorząd notarialny Dnia Otwartego Notariatu Porozmawiaj z notariuszem ? ogólnopolską akcję poradniczą., 24 listopada w so0botę. Tym razem poświęcona będzie temu, jak księga wieczysta może pomóc w ochronie własności.
Honorowy patronat nad akcją objął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, w Poznaniu imprezę patronatem objął Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.
W Poznaniu akcja Dni Otwartego Notariatu odbędzie się 24 listopada w sobotę, w siedzibie Izby Rzemieślniczej w godzinach 10 – 16. Każdy kto przybędzie otrrzyma numerek,aby nie było wątpliwości w jakiej kolejności udawać się do około 20. notariuszy udzielających porad.
. Elektronizacja ksiąg wieczystych usprawniła dostęp do nich, ale jednocześnie coraz więcej osób zaczęło skarżyć się, że niezrozumiałe są odpisy komputerowe, formularze i zawiadomienia. Klienci kancelarii notarialnych dopytują także o bezpieczne kupowanie nieruchomości obciążonych hipoteką czy służebnością, znaczenie wzmianek w poszczególnych działach księgi wieczystej, finalizowanie przejścia własności w wyniku dziedziczenia. Tym i wielu innym kwestiom poświęcony będzie tegoroczny Dzień Otwarty Notariatu. Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się już po raz trzeci.
Organizowany zawsze w ostatnią sobotę listopada, każdego roku przyciągał kilka tysięcy osób pragnących uzyskać bezpłatną poradę na temat spraw spadkowych (w 2010 r.) lub sposobów ochrony majątku rodziny (w 2011 r.). Tym razem notariusze także spodziewają się, że odwiedzą ich właściciele nieruchomości, spadkobiercy porządkujący odziedziczony majątek czy osoby planujące wzięcie kredytu hipotecznego. Notariusze będą udzielać bezpłatnych porad w dwudziestu miastach w całej Polsce. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych w niemal wszystkich będzie dyżurował tłumacz języka migowego.

Sprawdź także

Co 12-latek sądzi o sexie

Kontrowersyjne pytania w ankiecie dla uczniów podstawówek. MEiN odpowiada Rzecznikowi Jak często upijasz się alkoholem, …

Strona główna / Listy / Wszystko o księdze wieczystej

Wszystko o księdze wieczystej

Wolters Kluwer Polska organizuje szkolenie: Informatyczna księga wieczysta – interpretacja wpisów i odczytywanie treści księgi wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym z uwzględnieniem zmian wynikających z nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Termin szkolenia: 12 kwietnia 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 – 16:00. Wykładowca: Joanna Ćwik?Bielińska ? sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, wizytator do spraw cywilnych i wieczystoksięgowych.
Celem szkolenia jest omówienie problematyki prawnej związanej z księgą wieczystą prowadzoną w systemie informatycznym oraz z nowelizacją ustawy o księgach wieczystych i hipotece obowiązującą od dnia 20.02. 2011 r. zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym.
Więcej informacji:

http://www.szkolenia.abc.com.pl/x_C_I__P_40156862__PZTA_0D.html

Sprawdź także

Film o mec. E. Wende

„Kozietulskiego 6” – to tytuł filmu dokumentalnego Michała Rogalskiego o adwokacie Edwardzie Wende. Pokaz zamknięty …