Strona główna / Listy / „Poetka z Arabii”

„Poetka z Arabii”

Kolejny film z cyklu „Człowiek w kinie” już 22 kwietnia!
W środę, 22 kwietnia o godzinie 20:00, zapraszamy na kolejny pokaz filmowy z cyklu Człowiek w kinie online!  Tym razem wspólnie z partnerem cyklu, festiwalem Millennium Docs Against Gravity, pokażemy film „Poetka z Arabii” (w reżyserii Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff).

O filmie: „Bronią poetki Hissy Hilal, są słowa. Kobieta decyduje się wziąć udział w telewizyjnym show <<Million’s Poet>>, nadawanym w Abu Dhabi, największym konkursie poetyckim w świecie arabskim, zdominowanym przez mężczyzn. W swojej poezji Hissa krytykuje patriarchat i ekstremizmy. Jak zdobyła wiedzę i odwagę, aby zaryzykować swoje życie i wkroczyć na scenę?”. Pokaz filmu odbędzie się na profilu Amnesty International Polska na Facebooku. Film będzie dostępny w wyznaczonych godzinach dla osób przebywających na terytorium Polski.

W środę, 22 kwietnia o godzinie 20, Amnesty International zaprasza na kolejny pokaz filmowy z cyklu #Człowiekwkinie online! Weź udział w ankiecie na profilu Amnesty International Polska na Facebooku i zdecyduj, który film obejrzymy!

„Poetka z Arabii” (reż. Stefanie Brockhaus, Andreas Wolff):

Bronią Hissy Hilal, domorosłej poetki, są słowa. Kobieta decyduje się wziąć udział w telewizyjnym show „Million’s Poet”, nadawanym w Abu Dhabi, największym konkursie poetyckim w świecie arabskim, zdominowanym przez mężczyzn. W swojej poezji Hilal krytykuje patriarchat i ekstremizmy. Nie widzimy przy tym jej twarzy, nie ma paszportu, nie może prowadzić samochodu, każda jej aktywność wymaga zgody męża. Jak zdobyła wiedzę i odwagę, aby zaryzykować swoje życie i wkroczyć na scenę?

czy

„Wielebny W.” (reż. Barbet Schroeder):

Wpływowa postać i szanowany mnich z Birmy, znany jako Wielebny Wirathu, od lat rozpowszechnia antymuzułmańską retorykę nienawiści i podżega do etnicznych czystek. W filmie obserwujemy zadowolonego z siebie, żądnego władzy religijnego dyktatora głoszącego oparte na islamofobii nacjonalistyczne hasła i nauczającego w tym duchu tłumy zwolenników, w tym mnichów. Film otrzymał nagrodę Amnesty International Polska na festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2018 roku.

Transmisja wybranego filmu odbędzie się online na profilu Amnesty International Polska w serwisie Facebook i będzie dostępna dla osób przebywających na terytorium Polski.

Na głosy Amnesty International czeka do godziny 14:00 w piątek, 17 kwietnia.

Sprawdź także

Ucywilizować dożywocie

Zakaz warunkowego przedterminowego zwolnienia w przypadku kary dożywocia – do zmiany. RPO pisze do MS …