Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Wyborcza farsa prawem

Wyborcza farsa prawem

Poseł Michał Stasiński (PO): – Będziecie manipulować wynikiem wyborów. To jest tak naprawdę sednowaszej propozycji PiS znowu pod osłoną nocy przegłosował zmiany w Kodeksie wyborczym. – Będziecie manipulować wynikiem wyborów. To jest tak naprawdę sedno waszej propozycji – podsumował poseł PO, Michał Stasiński.
W czwartek w nocy Sejm uchwalił zmiany w Kodeksie wyborczym. W trakcie sejmowej debaty dosadnie podsumował je poseł PO, Michał Stasiński. Przypomniał jedno zdanie z satyrycznej audycji „60 minut na godzinę”, która była emitowana w III programie Polskiego Radia w latach 1973-1981. W jednym odcinku Tadeusz Ross zapytał Piotra Fronczewskiego, ile to jest dwa razy dwa. Gdy aktor odpowiedział ?Cztery?, dziennikarz skomentował ?Za dokładnie?. Dokładnie to samo robicie z kartami do głosowania. Oprócz kart ważnych i nieważnych, tworzycie kategorię kart prawie ważnych, ledwo ważnych albo o mały włos nieważnych – mówił z sejmowej mównicy Michał Stasiński. ?Będziecie manipulować wynikiem wyborów? Poseł PO nie miał złudzeń co do intencji partii rządzącej. To jest po to, że komisja, wasi ludzie w komisjach, zaczniecie liczyć głosy, okaże się, że PiS dostał za mało głosów ważnych. Dobierzecie sobie z głosów ledwo nieważnych albo prawie ważnych. I w związku z tym będziecie manipulować wynikiem wyborów. To jest tak naprawdę sedno waszej propozycji – podsumował Michał Stasiński z PO. Propozycje zmian partii rządzącej w Kodeksie wyborczym od początku wzbudzały ogromne kontrowersje. Pojawiały się opinie, że po zmianach łatwo będzie można manipulować podczas liczenia głosów.

Sprawdź także

Diabelska alternatywa

Diabelska AlternatywaSędziowie w Polsce obecnie już definitywnie stoją przed nierozwiązywalnym dylematem. Albo narażą się na …