Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Wydany z Hiszpanii na mocy ENA

Wydany z Hiszpanii na mocy ENA

Roman B., został oskarżony o wyłudzanie kredytów.

Został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. W toku postępowania prowadzonego w sprawie uzyskiwania kredytów z jednego z Banków Oddział w Kościanie ustalono kilkanaście osób, które w celu uzyskania kredytów przedkładały nieprawdziwe dokumenty. Jedną z takich osób był Roman B. który ukrywał się przed organami ścigania.
Sąd Okręgowy w Poznaniu na wniosek prokuratora zarządził ściganie Romana B. Europejskim Nakazem Aresztowania. W dniu 25 sierpnia 2010 roku Roman B. został przekazany w ręce polskich organów ścigania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, do tego czasu przebywał na terenie Królestwa Hiszpanii.
Roman B. w okresie od grudnia 1996 roku do stycznia 1997 roku sześciokrotnie, przy udziale innych ustalonych osób, w celu uzyskania kredytu przedłożył sfałszowane albo stwierdzające nieprawdę zaświadczenia.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wniosek o wymierzenie kary bez przeprowadzania rozprawy.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …