Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Wyłudzili kredyt na meble

Wyłudzili kredyt na meble

Zakończono śledztwo w sprawie wyłudzenia kredytów na meble. Zostało oni wszczęte po ujawnieniu w mieszkaniu zajmowanym przez Volodymira P. ( obywatela Ukrainy zamieszkującego w Polsce ) kilkuset dokumentów w postaci dowodów osobistych, praw jazdy, paszportów, książeczek wojskowych, legitymacji. Wśród ujawnionych rzeczy były także oryginały i kserokopie umów kredytowych zawartych na nazwiska różnych osób, a także kilkadziesiąt pieczęci firmowych i imiennych.
Ilość zabezpieczonych dokumentów i pieczęci wskazywała, że Volodymir P. mógł uczestniczyć w przestępczym procederze wyłudzania pieniędzy z banków oraz fałszowania w tym celu dokumentów. W toku postępowania prokuratorzy przesłuchali w charakterze świadków kilkaset osób, których dokumenty bądź kserokopie dokumentów znaleziono w rzeczach Volodymira P. Świadkowie często podkreślali, że nie znali wyżej wymienionego i nie udostępniali mu swoich dokumentów.
Ustalono jednakże, że pracownicy jednego ze sklepów meblowych na terenie Poznania : Marta S., Karolina G. i Bartosz M. w 2005 roku, jako osoby upoważnione do sporządzania i podpisywania umów kredytowych na rzecz Banku pomogły Volodymirowi P. w wyłudzeniu kredytów na zakup mebli, w ten sposób, że wiedząc, iż przedkładane przez niego dokumenty są podrobione, przyjmowali takie dokumenty i sporządzali na ich podstawie umowy kredytowe na zakup mebli. Na umowach podpisy rzekomych kredytobiorców podrabiał Volodymir P.
Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia już wpłynął do sądu.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …