Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Wyroki nie dotyczą PiS

Wyroki nie dotyczą PiS

Sędzia Paweł Juszczyszyn stawił się w poniedziałek o godzinie 9 do pracy w olsztyńskim sądzie rejonowym. W zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przywrócił sędziego do orzekania. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki powiedział jednak, że nie pozwoli Juszczyszynowi wrócić do pracy i zwróci się do Sądu Najwyższego o zbadanie „sporu kompetencyjnego” między sądami. – Jeśli nie zostanę dopuszczony do wykonywania obowiązków służbowych, to będzie jawne, aroganckie złamanie prawa – skomentował Juszczyszyn przed wejściem.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecydował, że sędzia Paweł Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy. Sędzia ma zostać „dopuszczony do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych przysługujących z tytułu pełnienia urzędu”
Więcej na tvn24.pl

***

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki zapowiedział, że nie dopuści sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania mimo stanowiska Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Ten orzekł w środę, że Juszczyszyn ma zostać przywrócony do pracy.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy orzekł na środowym posiedzeniu, że sędzia Paweł Juszczyszyn musi zostać przywrócony do pracy w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Jak podaje TVN24, ma teraz dwa tygodnie na złożenie pozwu przeciw olsztyńskiemu sądowi w celu przywrócenia go do orzekania. Bydgoski sąd udzielił na razie zabezpieczenia, co oznacza, że sędzia ma prawo wykonywać swoje obowiązki do momentu rozpatrzenia pozwu.

Sędzia Paweł JuszczyszynSędzia Paweł Juszczyszyn ma zostać przywrócony do orzekania

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i członek nowej KRS, Maciej Nawacki, stwierdził w piątek w rozmowie z PAP (cytuje ją tvn24.pl), że jego zdaniem dopuszczenie sędziego do orzekania „nie podlega zabezpieczeniu cywilnemu”.

  • Nie mogę dopuścić pana sędziego do orzekania. Pan sędzia Juszczyszyn nie będzie w poniedziałek sądził, nie będzie miał przydziału spraw i nie będzie wykonywał obowiązków – stwierdził.

Z kolei rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski zaznaczył w rozmowie z PAP, że co prawda prezesowi Maciejowi Nawackiemu przysługuje zażalenie na decyzję bydgoskiego sądu, ale to zażalenie „nie wstrzymuje rygoru natychmiastowej wykonalności”.

Sprawdź także

PiSIzby SN, to nie sądy

Dwoje sędziów zostało pozbawionych prawa do rzetelnego procesu, bo orzeczenia w ich sprawach wydała Izba …