XI Puchar dla Palestry

Od 11 lat adwokaci i sędziowie z całej Wielkopolski wybierają w systemie selekcji, bądź gorącej linii telefonicznej, najlepszych zawodników, aby w pierwszą sobotę października rozegrać Wielki Mecz Tenisowy o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

Puchar ufundowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu pozostał z adwokatami

W sobotę 5 października w kompleksie tenisowym”Olimpia” na poznańskim Golęcinie rozegrano trzy mecze singlowe i dwa deblowe.

Zawody rozpoczął debel. Adwokaci Aleksander Celmer i Przemysław Sikorski ( kapitan drużyny Palestry) zmierzyli się z sędziami Markiem Góreckim i Ryszardem Marchwickim ( kapitanem drużyny Temidy i coachem tego zespołu.) Mecz zakończył się rozegraniem trzech setów, w tym dwukrotnie potrzebny był Tie-Break. Ostatecznie wygrali adwokaci 2:1.

Przegrani sędziowie Paweł Soliński i Antoni Łuczak dali z siebie wszystko, ale musieli nuznav wyższość rywali
Sędziowie Marek Górecki i Ryszard Marchwicki dali z siebie wszystko

W pojedynkach singlowych zmierzyli się adwokat Andrzej Hantke z sędzią Robertem Kubickim, sędzia Karol Ratajczak (weteran tego turnieju) walczył z Tomaszem Królczykiem a sędzia Zbigniew Bromberek rozegrał pojedynek z adwokatem Mikołajem Stefaniakiem. We wszystkich meczach górą byli adwokaci.

Karol Ratajczak i Tomasz Królczyk
Zbigniew Bromberek i Mikołaj Stefaniak
i adw. Andrzej Hantke grał z sędzią Robertem Kubickim.

W ostatnim pojedynku – grze deblowej przez moment istniała szansa,że sędziowie zdobędą honorowy punkt, gdy ze stanu 2:5 doprowadzili do stanu 6:6 i znowu niezbędny był Tie-Break; ale i ta para w składzie sędziowie Antoni Łuczak i Paweł Soliński uległa adwokatom Zbigniewowi Urbaniakowi i Wiktorowi Andraszakowi 0:2.

Para w składzie sędziowie Antoni Łuczak i Paweł Soliński uległa adwokatom Zbigniewowi Urbaniakowi i Wiktorowi Andraszakowi 0:2.

Końcowy rezultat całego Turnieju to 5:0 dla adwokatów.

Puchar z rąk adw. Mirosława Konenca ( z prawej), organizatora Turnieju, odebrał adw. Przemysław Sikorski

Rewanż już za rok w pierwszą sobotę października 2020 roku.
Fatalna pogoda pokrzyżowała trochę szyki organizatorom i zamiast na wolnym powietrz grano w hali, ale jak zawsze nie zabrakło wielu emocji i efektownych zagrań z obu stron.

Po honorach obie drużyny wspólnie biesiadowały

Od 10 lat główny organizator zawodów adwokat Mirosław Konenc czyni starania, aby w turnieju uczestniczyły również kobiety, bo sporo pań mecenas i pań sędziów regularnie grywa w tenisa, ale jak dotąd ich terminy kolidują z Turniejem. Warto dodać,że w dotychczasowych rozgrywkach siedmiokrotnie triumfowali adwokaci, dwukrotnie sędziowie i aż dwa razy odnotowano remis.

Sprawdź także

Kucie lepszej przyszłości

Re-demokratyzacja jako Budowanie Lepszej Przyszłości John Morijn i sędzia Igor Tuleya  Od czasu przejęcia w Polsce …