Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / XXV Spartakiada Prawników w Krakowie

XXV Spartakiada Prawników w Krakowie

W środę 10 września na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego ponad 600 prawników z całej polski rozpocznie 4-dniową rywalizację sportową w ramach XXV Letniej Spartakiady Prawników Kraków 2014. Wśród zgłoszonych uczestników znalazło się miejsce dla wszystkich profesji prawniczych ? sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy i komorników. W piątek 12 września 600 sportowców w togach zjedzie do podziemi Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie odbędzie się uroczysty Bal Sportowca. Organizatorem wydarzenia jest powstałe specjalnie na tą okoliczność Stowarzyszenie skupiające znanych krakowskich prawników. W trakcie Spartakiady rywalizacja toczyć się będzie w 35 dyscyplinach. Wśród nich gry zespołowe, lekkoatletyka, pływanie biegi na orientację, strzelanie, kręgle, dart, tenis i wiele innych. Wybito już 666 medali dla sportowców i 100 medali pamiątkowych dla partnerów i sponsorów.


Organizatorzy zapewnili uczestnikom szereg atrakcji dodatkowych m.in. zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i wielką imprezę plenerową na obiektach AWF podczas, której wręczane będą medale i atrakcyjne nagrody.
W piątek 12 września 600 sportowców w togach zjedzie do podziemi Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie odbędzie się uroczysty Bal Sportowca. Będzie to druga, co do liczebności impreza zorganizowana w słynnej Kopalni. Wśród jej uczestników nie zabraknie znakomitych gości, w tym Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta oraz patrona całej imprezy ? Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Bal uświetni aukcja charytatywna, która rozpocznie doroczną akcję ?Prawnicy chorym dzieciom.? Środki uzyskane w wyniku akcji przeznaczone zostaną na sprzęt specjalistyczny dla Szpitala dziecięcego w Prokocimiu.
Przed prawnikami licytacja wartościowych pamiątek sportowych ? podarowanej przez Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP koszulki Kuby Błaszykowskiego z podpisem naszego reprezentanta, trykotu Reprezentacji Polski radców prawnych z tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie, czy wreszcie koszulki Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, na której widnieją podpisy zawodników, którzy w pamiętnym meczu w katowickim spodku pokonali w 1976 r. reprezentację ZSRR. Po raz pierwszy w historii spartakiad prawniczych sportowej rywalizacji towarzyszyć będą przedsięwzięcia na rzecz potrzebujących.

Sprawdź także

Droga na bezdroża

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” wysyła 16 sierpnia do Komisji Europejskiej swoje sprawozdanie z wykonania przez Polskę …