Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Z czułości do świata

Z czułości do świata

PRZEDSTAWIAMY PIERWSZE SEKCJE FESTIWALU 17. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY – PO RAZ PIERWSZY W POZNANIU!

W poznańskim pogramie festiwalu znalazło się czternaście sekcji i blisko 50 wyjątkowych filmów z całego świata, sesje Q&A z najważniejszymi twórcami kina dokumentalnego i warsztaty. To będzie niezapomniana podróż przez całą naszą planetę, przynosząca wiedzę, ale dająca też możliwość wspólnego współodczuwania świata. Dlatego hasłem tegorocznej edycji, inspirowanym mową noblowską Olgi Tokarczuk, jest Z CZUŁOŚCI DO ŚWIATA!

  1. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 4-13 września.
    Bilety dostępne są w kasie Kina Muza oraz na stronach kinomuza.pl, bilety24.pl i na stronie festiwalu.
    SEKCJA | CZŁOWIEK W KINIE

W sekcji Człowiek w kinie przedstawiamy filmy, które podejmują kwestie szeroko pojmowanych praw człowieka i zagrożeń, jakie stoją na drodze do ich respektowania. Partnerem sekcji jest Amnesty International Polska.

W programie sekcji:

  • „ZIEMIA JEST NIEBIESKA JAK POMARAŃCZA” – opowieść o rodzinie mieszkającej na pierwszej linii frontu w Donbasie na Ukrainie. Gdy na zewnątrz panuje chaos i słychać bombardowania, Anna – samotna matka – próbuje stworzyć w domu bezpieczną, pełną życia i nadziei przystań dla czwórki swoich dzieci.
  • „BLIZNY” – Vetrichelvi miała zaledwie 17 lat, gdy wstąpiła do terrorystycznej organizacji Tamilskich Tygrysów. Podczas wieloletniej wojny domowej na Sri Lance straciła rękę i oko. Stała się znana jako radykalna ideolożka ruchu i poetka. Teraz wyrusza w podróż, by odnaleźć swoje dawne towarzyszki broni.
  • „WITAMY W CZECZENII” – zatrważający obraz rzeczywistości we współczesnej Czeczenii, w której nieustająco odbywają się czystki i pogrom, przywołujące na myśl ludobójstwa XX wieku. Od 2016 roku rządzący Czeczenią tyran –Ramzan Kadyrow – pod protektoratem Rosji rozpoczął operację wykorzystującą więzienie, tortury i egzekucje przeciwko rodzimej społeczności LGBTQ+.
    Więcej na stronach kina Muza i Festiwalu

Sprawdź także

Tęczowej Maryi cd.

List katolików z Holandii w obronie tęczowej Maryi 04 listopada 2021 Niezrozumiałe i szokujące – …