Strona główna / Aktualności / Z Warszawy do TK w Hadze

Z Warszawy do TK w Hadze

W siedzibie resortu sprawiedliwości, 10 lutego 2015 r. odbyło się posiedzenie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Było ono okazją do pożegnania jej Przewodniczącego, prof. dra hab. Piotra Hofmańskiego, który został wybrany pierwszym polskim sędzią Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. W imieniu kierownictwa resortu profesoraPiotra Hofmańskiego pożegnała podsekretarz stanu dr hab. Monika Zbrojewska, dziękując za ogrom wysiłku włożony w prowadzenie pracy Komisji, zarówno od strony organizacyjnej, jak i merytorycznej.
Przedmiotem obrad Komisji była między innymi dyskusja nad problemem implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/48/UE z dnia 22 października 2013 r. w sprawie prawa dostępu do adwokata w postępowaniu karnym i postępowaniu dotyczącym europejskiego nakazu aresztowania oraz w sprawie prawa do poinformowania osoby trzeciej o pozbawieniu wolności i prawa do porozumiewania się z osobami trzecimi i organami konsularnymi w czasie pozbawienia wolności.

Sprawdź także

D. Korneluk wygrał konkurs

W poniedziałek zaczęły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką prokuratorów chętnych do kierowania Prokuraturą Krajową. Komisja …