Strona główna / Aktualności / Zabezpieczali rodzinny majątek

Zabezpieczali rodzinny majątek

Pierwsi interesanci, chętni do udziału w Dniach Otwartych Notariatu przyszli do Poznańskiej Izby Rzemieślniczej już po godzinie 8 i czekali na rozpoczęcie notarialnej bezpłatnej soboty. W sumie 15 notariuszy udzieliło około 350 porad – mówi rejent Tadeusz Paetz, prezes Poznańskiej Izby Notarialnej. Tym razem porady dotyczyły tego, jak zabezpieczyć majątek rodziny.
W sobotę 26 listopada już po raz drugi zorganizowano Dni Otwarte Notariatu. Pierwsze, które odbyły się w Galerii Malta rok temu, spotkały się z bardzo szerokim odzewem.
W Poznańskiej Izbie Rzemieślniczej, w sobotę 26 listopada, w godzinach od 10 do 16, notariusze bezpłatnie, w warunkach zachowania dyskrecji, udzielali udzielać informacji na temat: „Jak zabezpieczyć majątek Rodziny? Notariusze udzielali porad w zakresie umów małżeńskich, rozdzielności majątkowej, przesunięć majątkowych i wszystkich pokrewnych zagadnień – mówi rejent Tadeusz Paetz. – Chciałbym jednak podkreślić, że zawsze porady u notariusza są bezpłatne i takie oraz inne informacje można uzyskać w każdej kancelarii notarialnej. Chętnie jednak wychodzimy na zewnątrz, aby dalej podnosić świadomość prawną społeczeństwa, która i tak w Wielkopolsce, w porównaniu do innych regionów, jest i tak największa w kraju.
Rejenci długo i cierpliwie wyjaśniali wszystkie wątpliwości. Niektórzy jednak poznaniacy pomyli Dni Otwarte Notariatu z bezpłatnymi akcjami adwokatów, bo niektóre sprawy wymagały nie porady notariusza, ale natychmiastowej pomocy adwokackiej.

Sprawdź także

„Żołnierze” WP w Strasburgu

ETPC zakomunikował polskiemu rządowi skargi w sprawie brutalnego zatrzymania fotoreporterów na granicy   Europejski Trybunał Praw Człowieka …