Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Zabić śmiechem

Zabić śmiechem

Hierarchia kościelna nareszcie zareagowała. Nie mam żadnych wątpliwości, że obrońcy krzyża nie usłuchają wezwania prymasa Polski, aby zaprzestać polityki pod krzyżem, ale widać wyraźnie, że Kościół jest przerażony skalą w jakiej następuje ośmieszanie krzyża i jego obrońców.

Apele hierarchów kościelnych oczywiście nie atakują wprost PiS i jego lidera, ale kontekst ich wypowiedzi ( poza biskupem Głódziem) jest jednoznaczny. Nie mam wątpliwości, że do zmiany stanowiska Kościoła przyczynił się Internet. Powstało tam wiele rysunkowych żartów, utworów muzycznych, fotografii, kolaży i fotomontaży a nawet prostych gier graficznych, do których linki krążą po sieci i stają się coraz bardziej popularne. Niekonwencjonalny protest przeciwko lokalizacji krzyża przed Pałacem Prezydenckim był możliwy dzięki portalowi Facebook. To tam powstała inicjatywa „Akcja krzyż”, dzięki której kilka tysięcy osób przyszło na Trakt Królewski. To tam krążą humorystyczne rysunki i linki do gier. Swój profil na Facebooku ma również strona internetowa Zabrali.pl, która dokumentuje wszystkie absurdy związane ze sporem.
Politycy przekonują do swoich racji przekonanych o niepodważalności swoich poglądów i w swoim zacietrzewieniu obnażają swoją prawdziwa twarz. Senator Zbigniew Romaszewski, wicemarszałek Senatu oświadczył w telewizji,że dla niego ważniejsze są poglądy wyborców, którzy go wybrali ( a więc PiS) aniżeli litera prawa i dlatego należy krzyż pozostawić. Porażające. Oto prawdziwe oblicze i wykładnia tego, co dla Prawa i Sprawiedliwości oznacza prawo.
Bogusława Walczak, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …