Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Zabójstwo na Dworcu Głównym

Zabójstwo na Dworcu Głównym

Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda oskarżyła 59 letniego Andrzeja W., mieszkańca okolic Szczecina o zabójstwo, którego dokonał 29 września 2009 roku na terenie Dworca Głównego w Poznaniu. Aktem oskarżenia objęto również Jana D., kierowcę taksówki, którego oskarżono o poplecznictwo,czyli pomoc sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej.

W toku prowadzonego w tej sprawie postępowania ustalono, że Andrzej W. w kwietniu 2009 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za spowodowanie obrażeń ciała. Dzień przed zdarzeniem przyjechał do Poznania, zameldował się w jednym z hoteli, po czym w rejonie Dworca Głównego i Zachodniego PKP w Poznaniu, w barze nawiązał przygodne znajomości z grupą osób spędzających większość czasu na dworcu lub w jego najbliższej okolicy.
Andrzej W. posiadał przy sobie nóż typu „myśliwskiego”, nawet groził nim poznanemu Sebastianowi A. O fakcie grożenia przez Andrzeja W. nożem Sebastian A. powiedział kolegom, w tym pokrzywdzonemu Dawidowi K.
Pomiędzy Dawidem K. a oskarżonym doszło do sprzeczki, po której ten ostatni odjechał do hotelu. Andrzej W. wrócił w okolice dworca, wysiadł przed budynkiem i zauważył idącego Dawida K. Podbiegł do niego wykonując jednocześnie gwałtowny rotacyjny ruch tułowiem – w tym czasie ugodził Damiana K. nożem, który pokrzywdzonemu udało się odrzucić. Nóż uderzył w nadwozie samochodu – taksówki Jana D., ten ostatni starł z karoserii ślady krwi. Andrzej W. wsiadł do tej taksówki i odjechał w stronę hotelu, po drodze wyrzucając nóż, czego świadkiem był Jan D.
Dawid K. zmarł na skutek masywnego krwotoku zewnętrznego i wewnętrznego spowodowanego raną kłutą. Andrzej W. przyznał się do dokonania zabójstwa.
Rzecznik Prasowy
Magdalena Mazur – Prus

Sprawdź także

Polska Temida kona

Zajmujemy 25 miejsce (na 27 państw) w UE pod względem niezależności sądownictwa. Prawie 60% badanych …