Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Zagraniczny prawnik usankcjonowany

Zagraniczny prawnik usankcjonowany

Od 13 września istnieje możliwość pracy w Polsce dla zagranicznych prawników Dzięki wejściu w życie ustawy o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w RP zagraniczni prawnicy będą mogli pracować w Polsce. Nowelizacja ustawy dostosowała polskie przepisy do do regulacji przepisów dla usługodawców profesjonalnych..Dotyczą te regulacje m.in. radców prawnych, doradców podatkowych, adwokatów i rzeczników patentowych. Prowadzenie przez nich działalności gospodarczej w formie spółki komandytowo-akcyjnej wprowadziła w 2010 r. ustawa o świadczeniu usług na terytorium RP.
Zagraniczny prawnik będzie od dziś miał możliwość pracy w indywidualnej kancelarii, w zespole adwokackim, w spółce cywilnej i we wszystkich osobowych spółkach handlowych, czyli w spółce jawnej, partnerskiej, komandytowej czy komandytowo-akcyjnej. Dodatkowo, prawnik wpisany na listę prowadzoną przez Radę OIRP będzie mógł wykonywać stałą praktykę w roli pracownika, na podstawie umowy cywilnej (np. zlecenia, umowy menedżerskiej), w indywidualnej kancelarii albo w którejkolwiek handlowej spółce osobowej.
Warto pamiętać, iż zgodnie z nowelizacją ustawy, spółki z udziałem prawników z UE mogą świadczyć wyłącznie pomoc prawną.
Źródło: portal Radca Prawny

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …