Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Zanim po Was przyjdą

Zanim po Was przyjdą

„Teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw” – pisze w liście do PiS-owców Roman Giertych

Mecenas Giertych przygotował list do członków PiS, w którym zaapelował do nich, by zaczęli zbierać dowody na popełnienie przestępstw przez ich partyjnych towarzyszy. Takie działanie może im potem pomóc w uniknięciu odpowiedzialności za te czyny.

„Pięć lat tzw. dobrej zmiany zrujnowało nasz kraj do tego stopnia, że niedługo wasz Wódz odda władzę demokratycznie lub ludzie mu ją w demonstracjach odbiorą. Takie życie. Przez pięć lat pięknie żyliście sobie na nasz koszt, ale nadchodzi koniec karnawału. Wielokrotnie przekonaliście się o tym, że mimo tego, że zwalczałem Was z całych mych sił, to jednak zwykle dobrze wam radziłem (nie zawsze chcieliście mnie słuchać i wówczas źle na tym wychodziliście). Czasami te rady miały charakter szyderczy lub ironiczny. Dzisiaj jednak chciałbym wam dać radę śmiertelnie poważną” – rozpoczął adwokat, który sympatyzuje z demokratami.
W dalszym fragmencie listu przypomniał art. 60 Kodeksu karnego, który głosi, że prawicowi politycy mogą uniknąć odpowiedzialności karnej, jeżeli tylko przedstawią organom ścigania dowody na przestępstwa popełnione przez inne osoby.

„Sami dobrze wiecie co się teraz dzieje i jaka fala złodziejstwa, marnotrawstwa, korupcji i nepotyzmu ogarnia wszystko co jest związane z własnością państwową. Tak więc teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw. Fotografujcie dokumenty, nagrywajcie rozmowy, zapisujcie daty i wydarzenia, róbcie zrzuty SMS-ów i e-maili, zbierajcie dokumentację. Wszystkie dowody dobrze przechowujcie w bezpiecznym miejscu” – napisał.
„Te wszystkie dowody mogą rozstrzygnąć w przyszłości, czy będziecie długie lata siedzieć za przekręty (o ile sumienie Wam takowe wyrzuca, bo przecież są wśród was i tacy, którzy z naiwności służyli tej grupie), czy też łagodnie przejdziecie przez okres rozliczeń. Dla Państwa Polskiego zgromadzone przez was dowody mogą być bezcenne i mogą pomóc odzyskać, przynajmniej częściowo, ukradziony majątek. Tak więc złagodzenie dla Was kary może mieć sens zarówno polityczny, jak i gospodarczy, o ile zbierzecie mocne dowody na poważne przestępstwa” – dodał.
Na zakończenie, Giertych, życzył szczęścia wszystkim, którzy zdecydują się na współpracę: „Powodzenia i do roboty! Pamiętajcie, że w tych sprawach kto pierwszy ten lepszy i kto wie, czy już inni nie zbierają dowodów na was?”.
Czy PiS-owcy zastosują się do apelu mecenasa i zaczną sypać swoich przyjaciół? O tym możemy przekonać się już w najbliższym czasie, ponieważ zwycięstwo Trzaskowskiego, najprawdopodobniej, rozpocznie proces dezintegracji partii.

Źródło: gazeta.pl; koduj24.pl

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …