Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Zanim zabiją ostatniego słonia

Zanim zabiją ostatniego słonia

Afrykańskim słoniom zostało niewiele ponad 10 lat życia, zanim kłusownicy nie wybiją ich do reszty. 10 lat!!! Znikają na naszych oczach… dla świecidełek! Ale teraz możemy doprowadzić do zamknięcia jednego z największych rynków handlu kością słoniową ? Europy. Eksperci ustalili, że europejski handel ?antyczną? kością słoniową to przykrywka dla nielegalnegobiznesu, napędzającego rzeź słoni. UE rozpoczęła więc konsultacje społeczne i domaga się dowodów. Jeśli je uzyska, całkowity zakaz handlu kością słoniową będzie w zasięgu ręki!
Zespół Avaaz wpadł na pomysł, jak zdobyć te dowody. Nasza społeczność połączy siły z Uniwersytetem w Oksfordzie oraz topowymi ekspertami obrony przyrody, by pozyskać kość słoniową sprzedawaną w Europie i zbadać jej wiek metodą radiowęglową. Dzięki temu będziemy mogli przedstawić niepodważalne dowody na istnienie nielegalnego podziemia i doprowadzić do tak potrzebnego zakazu. Konsultacje kończą się za kilka tygodni.
Jeśli teraz 50 tysięcy z nas przekaże darowiznę, zaczniemy już dziś. Dorzuć, ile możesz. Niech to nie będzie ostatnia dekada słoni. Kłusownicy zabijają 100 słoni dziennie. Strzelają do nich z helikopterów albo żywcem wycinają im ciosy. To niewyobrażalne bestialstwo. A najgorsze jest to, że słonie zdają sobie sprawę, co się z nimi dzieje. Godzinami opłakują zmarłych członków swoich rodzin.
Globalny zakaz tego krwawego handlu to ich jedyna szansa na przetrwanie. Nigdy wcześniej nie była ona tak duża. USA i Chiny już uchwaliły odpowiednie przepisy, a Hong Kong ma zrobić to samo do 2021 roku. Unia zawiesiła eksport kości słoniowej, a teraz rozważa wprowadzenie dalszych obostrzeń.
Nasze dowody mogą przesądzić sprawę! Ale to wszystko kosztuje. Avaaz jest być może jedyną organizacją na świecie, która potrafi szybko zebrać niezbędne środki i zlecić szeroko zakrojone, oddolnie sfinansowane badanie naukowe. Dzięki temu możemy wywrzeć nacisk na Unię w momencie, gdy rozważa wprowadzenie zakazu. Unia potrzebuje dowodów jak najszybciej, ale nikt inny nie jest gotów podjąć się tak ambitnego zadania. Nasza praca będzie przełomowa!
Kiedyś Afrykę zamieszkiwało 25 milionów słoni. Dziś wiemy, że cały gatunek może zniknąć z powierzchni ziemi w ciągu 10 lat. To przerażające świadectwo tego, jak bardzo człowiek stracił kontakt z przyrodą i tym, co go otacza. Zmieńmy to i zawróćmy słonie z drogi prosto w przepaść.
Z nadzieją, Alice, Danny, Oli, Spyro, Marigona i Allison wraz z całym zespołem Avaaz

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …