Strona główna / Temat Tygodnia / Zaprzysiężenie J.Bidena

Zaprzysiężenie J.Bidena

15 aktów wykonawczych podpisze po zaprzysiężeniu na prezydenta USA Joe Biden. Anuluje niektóre decyzje podjęte przez dotychczasowego prezydenta Donalda Trumpa i podejmie pierwsze działania w sprawie pandemii COVID-19 i zmian klimatu – powiadomiła współpracowniczka prezydenta elekta.

W środę o godz. 18 czasu polskiego Joe Biden zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. Po inauguracji prezydentury nowy przywódca Stanów Zjednoczonych ma podpisać 15 aktów wykonawczych. – Aby stawić czoło kryzysom związanym z pandemią, gospodarką, zmianami klimatycznymi i nierównością rasową, Biden podpisze w środę po południu (czasu lokalnego – red.) w Gabinecie Owalnym rozporządzenia wykonawcze i memoranda oraz poprosi agencje (rządowe – red.) o podjęcie kroków w dwóch dodatkowych obszarach – poinformowała Jen Psaki, która w nowej administracji będzie rzeczniczką Białego Domu.

Działania będą dotyczyć m.in. ustanowienia w Białym Domu nowego biura koordynującego walkę z pandemią COVID-19 i i wprowadzenia obowiązku noszenia masek i utrzymywania dystansu społecznego na terenie wszystkich obiektów federalnych.

Sprawdź także

Pamiętajmy o prawie UE

Komunikat Ministra Sprawiedliwości w sprawie standardów w zakresie prawa do rzetelnego procesu W związku z …