Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Zatrzymany w więziennej bramie

Zatrzymany w więziennej bramie

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie nadzoruje postępowanie w sprawie przeciwko Robertowi P. podejrzanemu o kierowanie gróźb wobec najbliższych w celu zmuszenia ich do określonego zachowania. Robert K. odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. W związku z pobytem w zakładzie, w okresie od lipca 2016r. do 19 października 2016r.
korzystając z telefonu, bezpośrednio lub za pośrednictwem kuzynki, kilkakrotnie groził swojej byłej żonie oraz synowi pozbawieniem życia. Groźby były kierowane w celu zmuszenia pokrzywdzonych do określonego zachowania polegającego na przyjęciu Roberta K. po opuszczeniu zakładu karnego do mieszkania i utrzymywaniu go. Groźby te były na tyle realne, iż mając na uwadze fakt, że w przeszłości Robert K. wielokrotnie dopuszczał się wobec pokrzywdzonych przestępstw gróźb karalnych, znęcania się, spowodowania obrażeń ciała, narażenia na niebezpieczeństwo oraz wzbudzały uzasadnioną obawę ich spełnienia, prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu Roberta K. w chwili opuszczania przez niego zakładu karnego.
Robert K. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstwa kierowania gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, popełnionego w warunkach powrotu do przestępstwa. Mając na uwadze zapewnienie prawidłowego toku postępowania oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonym, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek uwzględnił.

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …