Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Zawłaszczanie krzyża

Zawłaszczanie krzyża

Trzydzieści lat temu anypartyjna i antypeerelowska opozycja podczas każdej manifestacji krzyczały „tylko tutaj, tylko pod tym znakiem ( krzyż katolicki) Polska jest Polską, a Polak Polakiem”. Mija trzydzieści lat i symbolem krzyża jak twierdzi prawica mogą posługiwać się tylko chrześcijanie, prawdziwi katolicy. Kto jest chrześcijaninem i prawdziwym katolikiem? Jak się okazuje tylko ? tylko członek albo sympatyk PiS i Ryszarda Nowaka szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.
Na facebookowym profilu europosła PO Adama Szejnfelda pojawił się rysunek. Przedstawia wbity w Polskę krzyż z logo PiS oraz hasłem Paranoja i Schizofrenia. To nie spodobało się wielu internautom i politykom. Grzegorz Piechowiak z Polski Razem złożył w tej sprawie do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o obrazę uczuć religijnych.
Takie postępowanie jest niedopuszczalne – powiedział Piechowiak. Ja, jako katolik, nie mogę się zgodzić, żeby wykorzystywała jakakolwiek partia czy osoba symbole religijne do walki politycznej ? dodał. Pod zawiadomieniem do prokuratury podpisały się jeszcze dwie inne osoby. Nie wiadomo jednak czy rysunek zamieścił Adam Szejnfeld czy zrobiła to inna osoba zajmująca się profilem społecznościowym europosła. Także członkowie Prawa i Sprawiedliwości są rysunkiem oburzeni.
Natomiast Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, na którego czele stoi Ryszard Nowak, złożył doniesienie w sprawie znieważenia Jarosława Kaczyńskiego przez aktora Krzysztofa Kowalewskiego, który stwierdzil,że prezes zachowuje sie jak „obłąkany „Publiczne znieważenie J. Kaczyńskiego jest przestępstwem oraz obrazą dla wielu milionów Polaków, dla których były premier Jarosław Kaczyński to obrońca wielu pozytywnych idei i wartości oraz wzór prawowitego człowieka i polityka” – cytuje pismo podpisane przez Ryszarda Nowaka „Rzeczpospolita „na swojej stronie internetowej.
Jak doszło do rzekomego znieważenia? Chodzi o wywiad, którego znany aktor Krzysztof Kowalewski udzielił portalowi wp.pl w 2014 roku. – Jak patrzę na Jarosława Kaczyńskiego, to widzę człowieka obłąkanego. Bardzo mu współczuję, ale bardziej tym, których dotyka swoimi działaniami – powiedział wówczas Kowalewski. Mówił też m.in. o tym, że PiS kojarzy mu się z PZPR. Zdaniem Ryszarda Nowaka słowa Kowalewskiego były zniewagą i podpadają pod artykuł 216 § 2 Kodeksu karnego.
Tylko patrzeć jak pojawią się katolicko-społeczne trójki i będą sprawdzać czy w domach niekatolików i innych „farbowanych” chrześcijan” wiszą krzyże, a nie daj Boże, obrazki z Matką Boską. Będą także weryfikować co obywatele z takich rodzin sądzą o Wodzu, Generalisimusie Jarosławie Kaczyńskim. Arcybiskupi Gądecki, Dziwisz, Hoser i Michalik już zacierają ręce. Niewierni podnoszą przecież rękę na Kosciół, posułgując się bezprawnie jego symbolami, a więc trzeba tę rękę odciąć. Czy ja już tego kiedyś nie słyszałem…

Sprawdź także

Bezzasadny pozew

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w czwartek – jako bezzasadny- pozew kandydata do rady miasta …