Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Zawłaszczanie SN

Zawłaszczanie SN

Są jeszcze sądy i sędziowie w Rzeczypospolitej.” To orzeczenie jest zwiastunem tego co przed nami.” „Nim prawo zwycięży przed bezprawiem, nad tą siłą polityki, trochę czasu jeszcze mnie, ale ten czas już zbliża się wielkimi krokami.Przed nami bardzo ważne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości, już we wtorek.” . „To jest ostatni moment, ostatnie okrążenie po kilku latach na odwrócenie najazdu Hunów na polską praworządność.” „Projekt ustawy zgłoszony przez prezydenta, to próba obrony skoku na Sąd Najwyższy i dalszego go zawłaszczenia. Powstanie śmiertelny dla praworządności tandem. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej i Sąd Najwyższy Małgorzaty Manowskiej ” – mówił w Radio TOK FM gość Wojciecha Muzala, prof. Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia.

Pytany o ostatnie orzeczenie odnoszące się do statusu sędziego Igora Tuleyi Prezes Iustitii prof.Krystian Markiewicz mówi:

☑Oczywiście, że się zgadzam z tym orzeczeniem Warszawskiego Sądu Apelacyjnego, bardzo odważnym.

☑Dla mnie jest to oczywiste i dla wszystkich prawników w Polsce i Europie, są jeszcze sady i sędziowie w Rzeczypospolitej. Chciałbym oddać honor składowi, w tym Pani sędzi Marzannie Piekarskiej-Drążek, to czym się wykazała- odwagą, wiedzą i honorem, nie pierwszy raz. Budzi to nasz najwyższy szacunek. To orzeczenie jest zwiastunem tego co przed nami.

☑Nim prawo zwycięży przed bezprawiem, nad tą silą polityki, trochę czasu jeszcze mnie, ale ten czas już zbliża się wielkimi krokami. Przed nami bardzo ważne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości, już we wtorek, które może tak naprawdę doprowadzić do tego, że wszystkie osoby, które podają się za sędziów Sądu Najwyższego, Izby Dyscyplinarnej, Izby Kontroli, takie osoby jak Pani Manowska, po prostu zostanie stwierdzone, że nie są sędziami.

☑ Ten czas nadchodzi, co prawda politycy, łącznie z Panem prezydentem, z tymi sędziami z neo-Krajowej Rady Sądownictwa, robią wszystko, żeby zachować swoje przywileje swoje stanowiska, swoje wynagrodzenie, ale są to ich ostatnie ruchy.

Pytany o nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższy. Prezes Iustitii prof.Krystian Markiewicz:

☑To jest ustawa, która ma doprowadzić do tego, że tak jak mówimy o Trybunale Konstytucyjnym Julii Przyłębskiej, z jego całkowitym upolitycznieniem i spełniającym wszelkie zalecenia, które politycy partii rządzącej przed nim stawiają (wyrok w sprawie aborcji) abyśmy o Sądzie Najwyższym mówili- Sąd Najwyższy Małgorzaty Manowskiej.

☑Pani Prezes Manowska, którą powołał Pan Prezydent w sposób nielegalny, ma tak kierować Sądem Najwyższym żeby nie było swobody w wyznaczaniu spraw, w znaczeniu niezależności i transparentności, żeby w najważniejszych sprawach kto ma je sądzić decydowała albo Pani Manowska, albo osoby wybrane do kierowania Izbą Cywilną i Izbą Pracy. W chwili obecnej Izbą Cywilną kieruje Pan Prezes Dariusz Zawistowski. a odpowiednio Izbą Pracy Pan Prezes Józef Iwulski.

☑W obydwu Izbach są bardzo ważne sprawy dla nas wszystkich dla praworządności. Tam są ważne sprawy, w których zadano pytania do Luksemburga.

☑Te działania, które ostatnio mają miejsce chociażby wnioski Pani Manowskiej o wyłączenie sędziów tzw. starych sędziów z rozpoznania spraw, czy teraz ten projekt ustawy zgłoszony przez prezydenta, to próba obrony skoku na Sąd Najwyższy i dalszego go zawłaszczenia.

Powstanie śmiertelny dla praworządności tandem. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej i Sąd Najwyższy Małgorzaty Manowskiej „.

☑Pani Manowska ma decydować kiedy i w jakim składzie mają być rozpoznawane najważniejsze sprawy. Na przykład do sprawy o wolności słowa i sumienia Pani Manowska dobierze skład, który odpowiednio rozsądzi sprawę. Po coś się to robi!

☑Jeżeli połączymy to z wnioskiem Pani Manowskiej do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie całej grupy przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej za niekonstytucyjne (abyśmy nie wiedzieli, żeby utajnić działania), to proszę sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało, jak tego typu postępowania mogą być przyklepywane przez neo sędziów.

Niezwykle ważną rzeczą będzie wtorkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (2.03.2021r.). Mam nadzieję następnie na szybkie działania Naczelnego Sądu Administracyjnego.

To jest ostatni moment, ostatnie okrążenie po kilku latach, na odwrócenie najazdu Hunów na polską praworządność – prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA prof. Krystian Markiewicz

Całe wystąpienie.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/102585

Sprawdź także

Nie tracę nadziei

Anna Błaszczak-Banasiak szefowa Amnesty International Polska: Jestem rozczarowana jak wy. Ale jeszcze się nie poddaję …