Strona główna / Szczypta soli / Zbrojne kursy narodowców

Zbrojne kursy narodowców

Dziennikarz TVN 24, pod przykrywką, dołączył do prawicowej Straży Narodowej. Swoje wrażenia z funkcjonowania organizacji opisał w reportażu.
Członkowie SN – jak podał redaktor – uczestniczyli w szkoleniu taktycznym w opuszczonym gospodarstwie rolnym w okolicach Garwolina, gdzie szkolili ich „emerytowani członkowie służb”. W ramach szkolenia nacjonaliści uczyli się m.in. strzelać, chronić VIP-ów, korzystać z pirotechniki i udzielać pierwszej pomocy.

Co ciekawe, narodowcy za udział w akcji płacili 50 zł. Cena za amunicję i pistolet wykorzystane w trakcie profesjonalnego szkolenia SN to natomiast aż… 600 zł. Niestety, nie wiadomo, jaki sponsor tak hojnie sfinansował trening.

Całą sytuację komplikuje to, że instruktorzy mówili członkom SN, że muszą oni być przygotowani do „ochrony Krzysztofa Bosaka, który lubi wychodzić do ludzi” (sic!). Trudno nam nawet skomentować te szokujące informacje.

Dziennikarz TVN 24 – już po szkoleniu – wziął udział w Marszu Niepodległości. W trakcie imprezy nacjonalistów był świadkiem m.in. podpalenia mieszkania.
Onet ujawnił niedawno, że MON przeznaczył ponad 300 tys. zł na wsparcie dla fundacji i stowarzyszenia powiązanego z ultraprawicowymi ekstremistami.

„Jak pisał reporter Onetu Marcin Wyrwał, w bardzo wielu przypadkach narodowców i kiboli szkoli polskie wojsko – chodzi m.in. o zajęcia z taktyki walki w terenie i w mieście, a także ze strzelania z broni krótkiej i długiej. Takie szkolenia dla 100 ludzi organizacji powiązanej ze skrajnie nacjonalistyczną ideologią urządzili byli żołnierze GROM-u oraz 6. Dywizji Powietrzno-Desantowej. Szkolenie dotował resort obrony kwotą 49,5 tys. zł” – podała w artykule nt. szkolenia redakcja Onetu.

Źródło: onet.pl

Sprawdź także

Zmienić rejestr pedofilów

Co trzeba zmienić w „Rejestrze pedofilów”. Wystąpienie Marcina Wiącka do Ministra Sprawiedliwości Rzecznik Praw Obywatelskich …