Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Zemsta ministra sprawiedliwości

Zemsta ministra sprawiedliwości

W opublikowanym dzisiaj, niepodpisanym imieniem i nazwiskiem autora, stanowisku, Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o cofnięciu sędzi Justynie Koska-Janusz delegacji do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak podano, decyzja ta została podjęta przez Zbigniewa Ziobrę po tym, gdy ?dotarła informacja, że to właśnie sędzia Justyna Koska-Janusz miała się wykazać
wyjątkową nieudolnością i zupełnie nie radzić sobie z prowadzeniem bardzo prostej, choć głośnej sprawy?, a w Sądzie Okręgowym ?powinni orzekać tylko sędziowie o wysokich umiejętnościach, sprawności i profesjonalizmie?.
Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie wynika, że sędzia ostatnie decyzje procesowe podjęła niemal 3 lata temu, m.in. zastosowała wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, połączonego z zatrzymaniem paszportu i dozór policji, natomiast nie prowadziła procesu w tej sprawie.
Oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości traktujemy jako nieudolną próbę odwrócenia uwagi opinii publicznej od ujawnionego przez media faktu, że sędzia prowadziła proces z udziałem ministra Zbigniewa Ziobry, który ten proces przegrał.
Ponadto za wysoce niestosowne uważamy ocenianie kompetencji sędziego przez ministra sprawiedliwości, który nie ma wystarczających kwalifikacji, aby pełnić urząd sędziego, a więc tym bardziej nie jest kompetentny oceniać profesjonalizm sędziego. Tego rodzaju działania ministra sprawiedliwości stanowią zagrożenie prawa obywateli do rzetelnego procesu i bez wątpienia stanowią próbę wywarcia presji na orzekających sędziów.
Zapewniamy, że wszystkim sędziom poddanym tego rodzaju naciskom udzielimy wsparcia. Przytoczone stanowisko Ministerstwa powinno spotkać się ze stanowczą reakcją prezesa Rady Ministrów.
Warszawa, 4 października 2016 r. Zarząd SSP ?Iustitia

Sprawdź także

Cenzura w Kancelarii Dudy

Kanceliści prezydenta Andrzeja Dudy ocenzurowali prezydentową Marię Kaczyńską Urzędnicy Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy – …