Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Zemsta ministra Ziobry

Zemsta ministra Ziobry

? ?Od jedenastu lat jesteśmy pytani, czy ten koszmar już się kończy. My odpowiadamy ciągle tak samo: ten proces nie skończy się nigdy. Zawsze szukane są nowe rozwiązania, które powodują, że proces trwa. Jesteśmy bezradni? ? powiedział onet.pl prof. Dariusz Dudek. To światowej sławy kardiolog, który był jednym z lekarzy opiekujących się ojcem Zbigniewa Ziobry. Rodzina obecnego ministra sprawiedliwości oskarżyła czwórkę lekarzy o przyczynienie się do śmierci Jerzego Ziobry. Kolejne instancje ich uniewinniają, ale Zbigniew Ziobro nie odpuszcza.? ?Trwa potężny napór aparatu państwa. Apeluję, by sprawą zajęły się najwyższe władze państwa i polski parlament. Na rozprawie opowiem w szczegółach o działaniach wymierzonych przeciwko mnie i całemu zespołowi lekarskiemu przez ostatnie jedenaście lat? ? zapowiada profesor Dudek. A rozprawa, o której wspomniał już w najbliższy czwartek. Rodzina od wyroku uniewinniającego lekarzy złożyła apelację, którą będzie rozpatrywać Sąd Okręgowy w Krakowie. Wczoraj nieoczekiwanie Ziobro odwołał prezes tego sądu Beatę Morawiec.
? ?Tuż po uniewinnieniu [w lutym tego roku ? przyp. red.], mówiliśmy, że minister Ziobro pewnie weźmie się za Sąd Okręgowy w Krakowie. Z trwogą przyglądaliśmy się reformie sądownictwa, która nadawała mu kolejne kompetencje. No i cóż, wziął się? ? stwierdził kardiolog. Profesor Dudek mówi, że w tej sprawie ?nie ma przypadków?. ? ?Prezes sądu została odwołana na… kilka dni przed naszą rozprawą.
Jeśli ktoś myśli, że to przypadek, to jak wytłumaczyć kilkadziesiąt przesłuchań naszego zespołu lekarskiego, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy?? ? pyta profesor.
Źródło: onet.pl

Sprawdź także

Jak wygrać w „ziobrolotka”

Odciski palców Ziobry na kulach do głosowania. Tak senator Krzysztof Brejza opisał system losowania sędziów. …

Strona główna / Moja kancelaria / Zemsta ministra Ziobry

Zemsta ministra Ziobry

Dalej trwa walka o sądy mówił w „Poranku Radia TOK FM”sędzia Waldemar Żurek rzecznik Krajowej Rady Sądowniczej.

– To co zrobił prezydent, w stosunku do swojego ośrodka politycznego, to jest bardzo wiele. Chwała mu za to – mówił w TOK FM Waldemar Żurek. Rzecznik KRS skrytykował premier Szydło, za nagonkę na sędziów. Sędzia Waldemar Żurek nie ma wątpliwości, że zawetowanie ustaw o KRS i SN to ważny gest ze strony prezydenta. Nie tylko wobec obywateli i środowiska sędziowskiego, ale także wobec własnego środowiska politycznego. – Do tej pory partia rządząca wywierała na niego ogromny nacisk. On wetami obronił się przed tą presją. To co zrobił prezydent, w stosunku do swojego ośrodka politycznego, to jest bardzo wiele dzisiaj. Chwała mu za to – mówił w „Poranku Radia TOK FM” rzecznik Krajowej Rady Sądowniczej.
JESZCZE GROŹNIEJSZY MINISTER
Sędzia Żurek przestrzegł przed negatywnymi skutkami decyzji prezydenta w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych. Nowelizacja przeforsowana przez PiS daje ogromną władzę ministrowi sprawiedliwości. A wczorajsze wydarzenia mogą podrażnić ambicje min. Zbigniewa Ziobry. Bo weta dotyczące KRS i Sądu Najwyższego znacznie ogranicza wpływy ministra. – Ta ustawa teraz może być jeszcze groźniejsza. Bo jak min. Ziobro poczuje się :?odrzucony”: przez prezydenta, to będzie chciał tę ustawę wykorzystać do granic możliwości. Na przykład zwolnić wszystkich prezesów sądów – ostrzegał rzecznik KRS w „Poranku Radia TOK FM”. A min. Ziobro ma kadry, bo w ministerstwie pracuje obecnie „ponad 150 sędziów”. – Niektórzy mogą się stać takimi pretorianami ministra, będą wysyłani do sądów, by być tym zbrojnym ramieniem władzy. Nagonka trwa O tym, że PiS nie rezygnuje z walki o przejęcie kontroli nad sądami najlepiej świadczy orędzie premier Szydło. Już tylko to, że szefowa rządu zdecydowała się na przemówienie, choć prezydent wcześniej zapowiedział swoje orędzie, pokazuje nastroje w obozie władzy. – Mnie orędzie pani premier bardzo zmartwiło. To jest język konfrontacji, konfliktu. To trochę jest nagonka na sędziów. I wyraźnie zaznaczono odcinanie się od tego, co zrobił prezydent – komentował Waldemar Żurek.
Źródło: Radio TOK FM

Sprawdź także

Na równi pochyłej

Wniosek premiera do Trybunału Konstytucyjnego pokazuje antyunijne intencje rządu – ocenił w TVN24 profesor Marcin …