Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Syndrom Pinokia

Syndrom Pinokia

„Nie ma dnia, by Mateusz Morawiecki nie pokusił się o kolejne kłamstwo. Premier ma szczęście, że jeszcze nie toczy się formalnie kampania wyborcza, bo wówczas po raz kolejny zostałby zmuszony przez sąd, by swoje nieprawdziwe słowa prostować” – napisał na Twitterze Borys Budka z PO. Chodzi o wypowiedź Morawieckiego podczas konwencji PiS, a twierdził on, że kolejki pacjentów do lekarzy specjalistów zmniejszają się.
Budka dodał, że Morawiecki zdaje się „zaklinać rzeczywistość”. – „Jeżeli coś mu się nie podoba, to zamyka oczy, zatyka uszy i tak jak dziecko wydaje mu się, że wtedy problem zniknie. Mateusz Morawiecki nie zrobił nic jako premier, by służba zdrowia lepiej funkcjonowała” – stwierdził wiceszef Platformy.
Podobną do Morawieckiego narrację stosowała TVP od kierownictwem Jacka Kurskiego. Swego czasu w głównym wydaniu „Wiadomości” pojawił się tzw. pasek, na którym napisano, że kolejki do lekarzy specjalistów za rządów PiS są coraz krótsze.
– „Niewygodne dla nich tematy nagłaśniam. Mam nadzieję, że do ludzi zacznie w końcu docierać, że jeśli TVPiS coś mówi to znaczy, że jest dokładnie odwrotnie!!” – napisała na Twitterze Alicja Defratyka z ciekaweliczby.pl. Dołączyła dane Fundacji Watch Health Care (WHC) z maja tego roku: – „Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty wydłużył się dwukrotnie między 2013 a 2019! Według danych (WHC) w X/XI 2013 na wizytę czekało się średnio 2 miesiące, a w XII 2018/I 2019 – aż 4 miesiące”.
Źródło:KODUJ24.pl

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …