Najnowsze informacje

ZHP na Ukrainie

Na Ukrainie zarejestrowano oddział Związku Harcerstwa Polskiego. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski od lat wspomaga ruch harcerski. To m.in. dzięki jego staraniom w 2010 r. Łódzka Chorągiew ZHP otrzymała od Senatu 1, 7 mln zł na remont wybudowanej ze składek polskich legionistów szkoły w Kostiuchnówce na Wołyniu. Harcerze tworzą tam centrum polonijne.
Rejestracja oddziału ZHP na Ukrainie to efekt starań jakie Krzysztof Kwiatkowski podjął u jego ukraińskiego odpowiednika ? ministra sprawiedliwości Ukrainy Aleksandra Lavrynovycha. Podczas specjalnej konferencji w Łodzi na ręce Ambasadora Ukrainy w Polsce przekazana zostanie nadana Ministrowi Aleksandrowi Lavrynovychowi Złota Odznaka Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Srebrna Odznaka Ruchu Przyjaciół Harcerstwa trafi do Ambasady Ukrainy w Polsce.
Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski za swój wkład w rozwój harcerstwa już w 2009 r. otrzymał ?Laskę Skautową? ? prestiżowe i niezwykle rzadko przyznawane przez ZHP wyróżnienie. W stuletniej historii uhonorowano nim zaledwie kilkadziesiąt osób.

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …