Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Zima znowu wygrała

Zima znowu wygrała

Nadeszła odwilż toteż można podsumować pierwszy, trwający ponad miesiąc atak zimy. Nie była to żadna surowa zima, kilkanaście centymetrów opadu śniegu, mróz także tylko kilka kresek poniżej zera. I co? Jak zawsze służby miejskie dały się zaskoczyć. Nie było w Poznaniu żadnych zawiei śnieżnych, wielometrowych zasp, a miasto było sparaliżowane. Zima obnażyła nie tylko fatalny stan naszej infrastruktury,ale przede wszystkim nieudolność ludzi, którzy rządzą naszym miastem.

Szczyt bezczelności i nieudolności władz poznaniacy odnotowali w piątek po święcie Trzech Króli. Wszyscy mieli olbrzymie kłopoty z dojazdem do pracy. Mimo przedłużonego weekendu normalnie pracowały sklepy, urzędy i większość szkół. Tymczasem MPK jeździło według sobotniego rozkładu jazdy. Tłumy na przystankach, tłumy w tramwajach i autobusach. Przekleństwa, złorzeczenia.
I co? I nic. Zbigniew Rusak, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego tłumaczył, że decyzję podjęto na podstawie analizy wcześniejszych, przedłużanych weekendów. – Zawsze obserwowaliśmy w piątki po Bożym Ciele mniejsze zapotrzebowanie na przewozy. W związku z tym, że w tym roku Święto Trzech Króli przypadało w czwartek, podjęliśmy decyzję, żeby w piątek tramwaje i autobusy kursowały jak w sobotę. Nikt nikogo nie przeprosił, nikt nie poniósł żadnej konsekwencji. No cóż. Już po wyborach do samorządów i nie trzeba już myśleć o elektoracie, ale o własnych potrzebach.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …