Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Złota adwokat Aleksandra Sobczyńska

Złota adwokat Aleksandra Sobczyńska

Podczas jubileuszowych XXX Mistrzostw Narciarskich Adwokatury, które odbyły się w dniach od 28 lutego do 3 marca 2013 r. na stokach Beskidu Śląskiego, honor wielkopolskiej adwokatury uratowały kobiety. Złoty medal w snowbordzie w kategorii kobiet zobyła adwokat Aleksandra Sobczyńska. Ona i jej koleżanki pokazaly też klasę w narciarstwie alpejskim.
Startowało 15 zawodniczek. W kategorii – narciarstwo alpejskie adw. Aleksandra Sobczyńska zajęła 5 miejsce , adwokat Marta Kubiak – 6 , a adwokat Róża Dembska-Biela – 10. Z mężczyznami było trochę gorzej…..
Tegoroczne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Okręgowa Radę Adwokacka w Katowicach. Komisji Organizacyjnej przewodniczył Adwokat Grzegorz Jaworski przy współpracy z Przewodniczącym Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku Naczelnej Rady Adwokackiej Adwokatem Stanisławem Estreich. Jak co roku swoją obecnością zaszczycił zawody Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Adw. Andrzej Zwara, który pełnił honory prowadzącego uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom zawodów w narciarskim slalomie gigancie oraz zawodach drużynowych.

Mistrzostwa, które zorganizowane zostały w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego, przyciągnęły adwokatów, aplikantów adwokackich, przedstawicieli innych zawodów prawniczych oraz ich gości z niemal każdego zakątka Polski od samiuśkich Tatr, przez stolicę, po wybrzeże Bałtyku. W Mistrzostwach wzięło udział blisko 350 osób, z czego 49 to członkowie Katowickiej Izby Adwokackiej, którzy reprezentowali Izbę we wszystkich możliwych konkurencjach sportowych.
W czasie mistrzostw poza stałymi już konkurencjami tj. slalomem gigantem w narciarstwie i snowboardzie oraz biegami narciarskimi odbyły się zawody drużynowe w slalomie równoległym. Nowa konkurencja, która zorganizowana została niemalże na poziomie olimpijskim, cieszyła się dużym zainteresowaniem przedstawicieli wszystkich Izb Adwokackich w związku z czym wyrażamy nadzieję, iż tego rodzaju rywalizacja wejdzie na stałe do programu i będzie kontynuowana na corocznych Mistrzostwach Narciarskich Adwokatury.
Jak powszechnie wiadomo Mistrzostwa Adwokatury w Narciarstwie, to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wspaniała okazja do spotkania i rozmowy z kolegami adwokatami z całej Polski. Inauguracja Mistrzostw odbyła się podczas biesiadnego wieczoru w rytm góralskiej muzyki zespołu Torka. Nie zabrakło również okazji do przyodziania eleganckich kreacji podczas Balu Dziekańsko – Komandorskiego, który odbył się pod światłym przewodnictwem Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach Adwokata Romana Kusza oraz Komandora Mistrzostw Adwokata Grzegorz Jaworskiego. Po raz kolejny reprezentanci palestry pokazali, że sport jest nieodłącznym elementem życia niejednego adwokata i aplikanta adwokackiego. Osiągnięcia naszych zawodników oraz charakter Mistrzostw i nieprzeciętni ludzie biorący w nich udział świadczą o tym, że warto się ponownie spotkać na przyszłorocznych Mistrzostwach.

Sprawdź także

Migranci pozwali rząd RP

Skarga migrantów zawróconych do linii granicy. Opinia Rzecznika dla ETPC. Sprawę zbada Wielka Izba Trybunału …