Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Zmiany w ocenach sędziów

Zmiany w ocenach sędziów

Jak informowaliśmy, odbyły sie konsultacje w sprawie projektu zmian Prawa o Ustroju Sądów Powszechnych. Pojawiła się koncepcja odejścia od wystawiania sędziom ocen jak w szkołach.Oto stanowisko SSP „IUSTITIA”.

Pozostajemy w przekonaniu, że głos 5 tysięcy sędziów, którzy złożyli swoje podpisy pod listem otwartym ws. zmian ustawy nie może zostać zlekceważony. Stowarzyszenie Sędziów Polskich ?IUSTITIA? będzie stało na straży niezawisłości sędziowskiej i godności urzędu sędziego, a liczba zebranych podpisów pod listem otwartym świadczy o tym, że jesteśmy reprezentantami większości sędziów sądów powszechnych w Polsce. Wbrew doniesieniom medialnym jest przedwcześnie, aby oceniać pozytywnie zaproponowaną zmianę systemu oceniania, polegającej na odejściu od stopniowanej oceny na rzecz sporządzania indywidualnych planów rozwoju zawodowego sędziego; choćby z tego powodu, że nie przybrała ona jeszcze formy projektu autopoprawki do projektu zmian ustawy.
Komunikat „IUSTITII” podpisał, w Warszawie, 9 lipca 2010 r. sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy SSP „IUSTITIA”.

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …