Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Dzień Azji i Pacyfiku w Sejmie

Dzień Azji i Pacyfiku w Sejmie

O miejscu Azji w polityce zagranicznej Polski i sposobach na odniesienie sukcesu gospodarczego w tym regionie będą rozmawiać uczestnicy ?Dnia Azji i Pacyfiku? organizowanego w Sejmie 5 października. Spotkanie otworzy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wraz z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim i dyrektorem Polskiego Instytutu SprawMiędzynarodowych Sławomirem Dębskim. Gościem specjalnym konferencji będzie Saratha Amunugam. Podczas debaty przedstawiciele administracji państwowej, politycy, naukowcy i przedsiębiorcy będą dyskutować m.in. o roli krajów azjatyckich w polskiej polityce zagranicznej oraz możliwościach gospodarczej ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku.
Wykład specjalny wygłosi minister do zadań nadzwyczajnych Sri Lanki Saratha Amunugam. Konferencja będzie miała formułę paneli dyskusyjnych. Po wystąpieniach prelegentów głos będą mogli zabrać pozostali uczestnicy debaty. Dzięki temu spotkanie będzie okazją do prezentacji opinii różnych środowisk na temat stosunków polsko-azjatyckich i sposobów kształtowania nowoczesnej i skutecznej polityki wobec Azji i Pacyfiku.
Współorganizatorami konferencji są Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Transmisja konferencji będzie dostępna na sejmowej stronie internetowej.

Sprawdź także

Rewizje w domach ziobrystów

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych …