Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Prawica broni smogu

Prawica broni smogu

Wyborcza.pl ujawnia, że Prokuratura Ziobry bierze smog w obronę. Będzie chronić skarb państwa przed pozwami Stuhra, Szczygła i innych.
Prokuratorzy w całym kraju mają się zainteresować procesami, w których obywatele pozywają państwo za smog. Dotarliśmy do pisma, w którym Prokuratura Krajowa nakazuje śledczym przekonywać, że zanieczyszczone powietrze to nie wina rządu.

Smog w Polsce według prawicowej prokuratury to nie wina rządu. Kogo? Zapewne Tuska

Dokument Prokuratury Krajowej datowany jest na 16 września. Nieprzypadkowo. Sześć dni wcześniej w sądzie w Warszawie zapadł pierwszy prawomocny wyrok przeciwko skarbowi państwa. Grażyna Wolszczak i jej mecenas Radosław Górski dowiedli, że państwo polskie odpowiada za skutki zanieczyszczenia powietrza. – Ludzie, mamy moc! – mówiła po ostatniej rozprawie znana aktorka.

Ta moc najwyraźniej wprawiła w popłoch prokuraturę podległą Zbigniewowi Ziobrze. Na wyrok w sprawie Grażyny Wolszczak powołuje się Małgorzata Słowińska, zastępczyni dyrektora Departamentu Postępowania Sądowego w Prokuraturze Krajowej, w piśmie rozesłanym do wszystkich prokuratorów regionalnych. „Uprzejmie informuję, że z uwagi na doniosłość problemu zasadnym jest udział prokuratura w tego rodzaju sprawach w oparciu o przesłankę art. 7 k.p.c” – czytamy.
Więcej na wyborcza.pl

Sprawdź także

Zmiany w sądach nielegalne

TSUE: Orzeczenie wydane przez neo-sędziego można uznać za niebyłe 1 ZDJĘCIE Siedziba TSUE (zdjęcie ilustracyjne) …