Strona główna / Szczypta soli / Czarne&Czerwone

Czarne&Czerwone

Czarne&czerwone – nowe forum internetowe w kolorach prokuratorskiej togi

Pomysłodawcy i i redaktorzy nowego medium internetowego – forum czarne&czerwone – prokuratorzy dr Michał Gabriel-Węglowski z Gdańska i dr Piotr Turek z Krakowa to autorzy wielu publicystycznych i naukowych tekstów, od teraz dostępnych na założonym przez nich forum, które redakcja Monitora poleca swoim użytkownikom. Rekomendujemy tę inicjatywę, gdyż poszerza ona przestrzeń debaty o stanie praworządności w Polsce, o koniecznych reformach, o pozycji prokuratora we współczesnym świecie.
Cennym przymiotem forum czarne&czerwone jest jego niezależność od instytucji państwa. Przysparza to czasem kłopotów, ale buduje pozycję i autorytet.
Dodatkową zaletą forum czarne&czerwone jest jego interesująca forma graficzna.

Zachęcamy do odwiedzin na stronie Czarne & Czerwone (czarneczerwone.pl), którego twórcy i redaktorzy napisali w liście promocyjnym, rozesłanym przez komunikator internetowy:

Kolory prokuratorskiej togi będą skojarzeniem trafnym dla nazwy, acz nie jedynym…

Zastanawialiśmy się, jak przekuć naszą długą okołozawodową aktywność publiczną, związaną z prawem karnym, bezpieczeństwem kraju, wymiarem sprawiedliwości w coś bardziej trwałego. Ogniskującego osoby zainteresowane nie tylko naszymi poglądami, ale także chcące dać swój własny głos. Uznaliśmy pomysł otwartej platformy wymiany poglądów, pod naszymi auspicjami, za najbardziej trafny.

Korzystając z wolności słowa (art.54 ust.1 Konstytucji RP), zapraszamy do lektury i publikowania własnych opinii. Profesje czy stopnie i tytuły akademickie nie mają znaczenia, liczą się temat, jakość treści i kultura wypowiedzi.

Proponujemy otwartość na spojrzenia. Naukowe i publicystyczne, wielotematyczne, także odmienne od naszych. Odrzucamy „bańki” światopoglądowe, myślenie plemienne oraz hejt.

Nie oczekujemy i nie wymagamy publikacji na wyłączność dla Forum. Nie aspirujemy do statusu czasopisma, tym bardziej naukowego. Jednakże zwracać będziemy uwagę, by treść publikacji zachowywała poziom merytoryczny oraz szacunek dla oponentów. Informacje o nowych treściach postaramy się propagować szeroko.
Forum jest bezpłatne, otwarte, niewymagające podawania danych kontaktowych, logowań i haseł. Jest pozbawione reklam i utrzymywane wyłącznie z naszych środków własnych. Nasza inicjatywa ma charakter całkowicie pro publico bono.

Na stronie dostępnych jest blisko 80 naszych tekstów naukowych i publicystycznych z ostatnich 20 lat. Będziemy przygotowywać kolejne, jak i liczymy na twórczość Czytelników.

Forum debiutuje także dwoma nowymi felietonami niżej podpisanych. O NIEMYCH ŁABĘDZIACH oraz LAURA KOVESI, CZYLI WOLNOŚĆ SŁOWA, dotyczącymi udziału prokuratorów w debacie publicznej (zakładka „Felietony”).

W zalewie technologicznym informacji, treści, stron, komunikatorów, social mediów, trudno znaleźć czas na jeszcze jedno źródło. Niemniej zapraszamy, przynajmniej od czasu do czasu.

W miarę Państwa przychylności i uprzejmości, prosimy o rozpowszechnienie niniejszej informacji.

Sprawdź także

Bezzasadny pozew

Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił w czwartek – jako bezzasadny- pozew kandydata do rady miasta …