Strona główna / Temat Tygodnia / Pacjentki za lekarką

Pacjentki za lekarkąDr Maria Kubisa, ginekolożka ze Szczecina, usłyszała sześć zarzutów pomocnictwa w przerwaniu ciąży. Teraz pacjentki lekarki składają zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Szczecinie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o dokumentację medyczną, którą zatrzymano w związku ze śledztwem.

O dr Marii Kubisie zrobiło się głośno w styczniu 2023 r., kiedy to do jej gabinetu weszli agenci CBA, którzy – jak się okazało – zabrali dokumentację medyczną kilku tysięcy pacjentek. Miało to związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Ostatecznie ginekolożka usłyszała sześć zarzutów pomocnictwa w przerwaniu ciąży.

W komunikacie prasowym Prokuratury Regionalnej w Szczecinie podano m.in., że ginekolożka „w swoim gabinecie lekarskim sprzedawała pacjentkom lek o działaniu wczesnoporonnym oraz instruowała co do sposobu przyjęcia tabletki tak, aby doszło do przerwania ciąży u pacjentki”.

Teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Jak przekazuje TVN24, pacjentki dr Kubisy (na razie mowa o 22 kobietach) zdecydowały się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szczecińskich prokuratorów oraz funkcjonariuszy CBA. Zawiadomienie przygotowane przez zespół adwokatów, na dniach ma trafić do Prokuratury Krajowej.

Sprawdź także

Powrót Komisji Weneckiej

W siedzibie Ministerstwa odbyło się spotkanie Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara z delegacją Europejskiej Komisji na …