Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / K. Lenaerts będzie w stolicy

K. Lenaerts będzie w stolicy

Prezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koen Lenaerts 23 sierpnia przyjedzie do Warszawy na zaproszenie polskiego rządu – dowiedział się portal tvn24.pl. Służby prasowe TSUE potwierdziły, że Lenaerts będzie uczestniczył w obchodach Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

Według informacji tvn24.pl mają się one odbyć w Warszawie na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Za organizację obchodów ustanowionego w Unii Europejskiej w 2008 roku dnia pamięci odpowiada Ministerstwo Sprawiedliwości. Jedną z osób zaproszonych przez resort sprawiedliwości na tegoroczne uroczystości – jest prezes trybunału Koen Lenaerts.
„Możemy potwierdzić, że Pan Prezes Trybunału Sprawiedliwości UE Koen Lenaerts został zaproszony na obchody i będzie w nich uczestniczył” – napisała tvn24.pl Ewa Rogińska ze służb prasowych TSUE. Dopytywana o to, kto zaprosił Lenaertsa, odpowiedziała, że został zaproszony przez polski rząd. Zaproszenie wysłało Ministerstwo Sprawiedliwości, co potwierdziła w rozmowie z tvn24.pl wiceszefowa biura promocji resortu Izabela Bogucka. Bogucka podkreśliła, że w ramach obchodów na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zostanie zorganizowane konferencja. Dopytywana, odpowiedziała, że jest za wcześnie na podanie szczegółów (http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

Klęska żywiołowa już trwa

Stanowisko Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego z dnia 2 kwietnia 2020 r. w sprawie stanu …