Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Nie weryfikują adresów

Nie weryfikują adresów

Policja nadal popełnia liczne błędy podczas zatrzymań i przeszukań. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Komendanta Głównego Policji w sprawie nieprawidłowości podczas przeszukiwania pomieszczeń i zatrzymywania przez Policję osób podejrzewanych o związki ze zorganizowaną przestępczością.
W skargach nadsyłanych do Rzecznika Praw Obywatelskich wnioskodawcy sygnalizują nieprawidłowości w działaniach funkcjonariuszy Policji podczas przeszukiwania pomieszczeń i zatrzymywania osób podejrzewanych o związki ze zorganizowaną przestępczością, wskazujące na konieczność dokładniejszej weryfikacji adresów miejsc, w których planowane są czynności związane z przeszukaniem pomieszczeń i zatrzymaniem osób.
Bardziej precyzyjne rozpoznanie miejsc tego rodzaju czynności pozwoliłoby na uniknięcie nieprawidłowości, które w rażący sposób godzą w podstawowe prawa obywateli. Należałoby także rozważyć podjęcie działań zmierzających do ułatwienia uzyskania zadośćuczynienia i odszkodowania przez osoby pokrzywdzone w wyniku policyjnych pomyłek.

Sprawdź także

Orlen grozi wolności słowa

Zakup przez PKN Orlen prywatnego koncernu medialnego Polska Press rodzi wiele zagrożeń Trudno się spodziewać, …