Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Norman Davies w Poznaniu

Norman Davies w Poznaniu

Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Miasto Poznań mają przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Prof. Normanem Daviesem zatytułowane „Podróż historyka przez historię”. Prelekcja Profesora odbędzie się w języku polskim.

Spotkanie odbędzie się w piątek 31.05.2019 r. o godzinie 18:00 w Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adres: Al. Niepodległości 53, Poznań. Organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych

Norman Davies (ur. 1939) – brytyjsko-polski historyk, członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej, Honorary Fellow w St. Antony’s College w Oksfordzie i profesor Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Kawaler Orderu Orła Białego,Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP.

Autor książek „Biały orzeł, czerwona gwiazda” (1972), „Boże igrzysko. Historia Polski” (1981), bestselleru „Europa. Rozprawa historyka z historią” (1996), „Wyspy. Historia” (1998), „Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego” (we współpracy z R. Moorhousem, 2002), „Powstanie ‘44″ (2003), „Europa walczy 1939-45. Nie takie proste zwycięstwo” (2006) oraz „Zaginione królestwa” (2011). Jego książki zostały przełożone na ponad 20 języków, a sam regularnie pojawia się w mediach; wykładał także gościnnie na uniwersytetach Columbia, McGill, Hokkaido, Stanforda, Harvardzie i Australian National w Canberze.

Projekt współorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji UAM, realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznania.

Sprawdź także

Co policjant może?

Rzecznik Praw Obywatelskich prosi Komendanta Stołecznego Policji o wyjaśnienia w sprawie opisanego w mediach zatrzymania …