Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / O podwyżkach płac w więziennictwie

O podwyżkach płac w więziennictwie

Polityka kadrowa i płacowa była 27 sierpnia głównym tematem rozmów ministra sprawiedliwości Borysa Budki z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W trakcie spotkania omówiono tematy związane z podwyżkami dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnychSłużby Więziennej.
Minister sprawiedliwości Borys Budka podkreślił, że jego celem jest zapewnienie, aby Służba Więzienna była traktowana równorzędnie z pozostałymi służbami mundurowymi w Polsce.
Podczas rozmów poruszone zostały również kwestie dotyczące wzrostu nakładów na inwestycje, a także poprawa warunków pracy w zakładach karnych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w 2016 r. 64 mln zł ma zostać przeznaczonych na podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Z kolei na podwyżki dla pracowników cywilnych więziennictwa w przyszłorocznym budżecie zaplanowana ma zostać kwota 4,2 mln zł. Pozwoli to na wzrost wynagrodzeń średnio o kwotę ok. 200 zł w przeliczeniu na etat.

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …