Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Obóz praw człowieka

Obóz praw człowieka

W dniach 14-18.09.2013 r. w Międzywodziu odbędzie się obóz dla aktywistek i aktywistów, poświęcony prawom człowieka oraz bieżącym kampaniom Amnesty International. Obóz jest dedykowany osobom, które chcą aktywnie działać do czerwca 2014 r. w swoich miejscowościach we współpracy z koordynatorką aktywizmu Amnesty International.
Jeśli: chcesz zostać aktywistą/aktywistką w ramach ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka chcesz wiedzieć, czym są prawa człowieka i jak organizować akcje na rzecz ich przestrzegania jeśli nie współpracujesz z Amnesty International, bądź działasz z nami nie dłużej niż rok. jesteś pełnoletni/pełnoletnia Nie zwlekaj! Wyślij swoje zgłoszenie do 20 sierpnia 2013 r. na adres oboz(at)amnesty.org.pl z dopiskiem AKTYWIZM.
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem uczestnictwa w obozie: osoby, które zakwalifikują się do wzięcia udziału w obozie otrzymają informację zwrotną do dnia 23 sierpnia. Możliwe, iż w dniach 21 i 22 sierpnia z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie. Poszukujemy przede wszystkim osób z województw łódzkiego i pomorskiego, ale zapraszamy też osoby z innych regionów.
Założenia obozu: stworzenie grupy aktywistów/aktywistek, działających lokalnie na rzecz praw człowieka merytoryczne przygotowanie do wspierania bieżących kampanii Amnesty International poszerzenie wiedzy i świadomości o prawach człowieka zwiększenie wiedzy i umiejętności prowadzenia akcji w społecznościach lokalnych.
Osoby, które wezmą udział w obozie będą zobowiązane do przeprowadzenia w ciągu najbliższego roku minimum dwóch akcji w swoich miejscowościach w ramach prowadzonych przez Amnesty International kampanii. Dodatkowo z uczestnikami/uczestniczkami obozu zostaną podpisane umowy o współpracy.
Program obozu przewiduje następujące zajęcia tematyczne: Prawa człowieka i ubóstwo, współzależność i niepodzielność praw człowieka prawa uchodźców i migrantów przymusowe wysiedlenia wolność słowa w Rosji Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzonych kampanii przez Amnesty International wejdź na stronę: www.amnesty.org.pl Osoby uczestniczące w szkoleniu zostaną także wyposażone w umiejętności związane z przygotowaniem i organizowaniem akcji lokalnych, współpracy z mediami i angażowania lokalnej społeczności.
Kwestie organizacyjne: Obóz odbędzie się w dniach 14-18.09.2013 r. w ośrodku wypoczynkowym w Międzywodziu. Zajęcia odbywają się każdego dnia w godzinach od 9.00 do 19.00 (z przerwą obiadową). Organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia, koszty podróży będą zwracane po okazaniu biletów PKP (nie ma możliwości dojazdu własnym samochodem).

Sprawdź także

Nadzór specsłużb

KIRP wspiera społeczne założenia ustawy o kontroli nad służbami Fundacja Panoptykon we współpracy ze środowiskami prawniczymi i organizacjami społecznymi przygotowała …