Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Opluty kibic nie chce procesu

Opluty kibic nie chce procesu

Opluty przez „Litara” poznanski kibic nie chce żadnego procesu. Boi się. Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald ? Jeżyce prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące incydentu podczas futbolowego meczu w Poznaniu, między reprezentacjami Polski i Wybrzeża Kości Słoniowej, kiedy to szef poznańskiej ?Wiary Lecha?, Krzysztof Markowicz ?Litar? opluł kibica i jego żonę, za to, że całą rodziną ośmielili się wejść w biało – czerwonych szalikach na sektor zajmowany przez fanów Lecha. Prokuratura wszczęła postępowanie w wyniku doniesień medialnych, ale aby mieć materiał dowodowy i w celu podjęcia stosownej decyzji ? to znaczy wszczęcia postępowania karnego i ewentualnego postawienia zarzutów podejrzanym, musi wpierw przesłuchać poszkodowanych.
Zdaniem prokuratury istnieją wszelkie przesłanki, aby sprawę prowadziła prokuratura ze względu na ważny interes społeczny. W myśl prawa takie wydarzenie, aby było rozpatrzone przez sąd, musi być poprzedzone prywatnym aktem oskarżenia. Okazuje się jednak, że opluty mężczyzna nie chce, aby organa ścigania zajęły się jego sprawą. W tej sytuacji prokuratura zapewne odmówi wszczęcia postępowania karnego i sprawa trafi ad acta. Szkoda. Gdy kibice bandyci rządzą naszym futbolem i wieloma miastami, świadomość, że organa ochrony prawnej mogą zwalczać zło, byłaby wieścią optymistyczną.
Rację ma prokurator Roman Szymanowski, zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, że tę sprawę definitywnie powinien załatwić klub, ale jak widać, ani klub, ani jego fanatyczni kibice, ani miasto Poznań, tego nie chcą.
R. Szymanowski poinformował także o wynikach śledztwa prowadzonego od ponad roku przeciwko poznańskim pseudokibicom pod zarzutem udziału w bójkach i w tzw. ustawkach oraz handlu narkotykami. Okazało się, że jest to śledztwo wciąż rozwojowe. W tej chwili zarzuty postawiono już 78 podejrzanym , a obok kibiców Lecha prokuratura przesłuchała także kibiców Zawiszy Bydgoszcz i Motoru Lublin. Prokuratura zapowiada dalsze zatrzymania i zarzuty. Prokuratura spodziewa się, że liczba oskarżonych przekroczy sto osób, ale wszyscy razem nie zasiądą na ławie oskarżonych. Poszczególne wątki, zwłaszcza handel narkotykami będą wyłączane i sukcesywnie kierowane do sądu. Dziesięciu poznańskich kibiców już zostało skazanych prawomocnymi wyrokami za sprzedaż marihuany.

Sprawdź także

Oświadczenie 13 sędziów IC SN

Oświadczenie 13 Sędziów Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Nie można wybierać kandydatów na Prezesa Izby Cywilnej …