Strona główna / Aktualności / Radcy Prawni na czele BSA!

Radcy Prawni na czele BSA!

Wszystko wiedzący o tym, co się dzieje w Poznaniu, radca prawny Andrzej Pieścik, na Facebooku zamieścił taką relację:
Odkąd w Lidze BSA na Powietrzu połączono zmagania prawników z resztą drużyn, nie zdarzyło się, by któraś z korporacji prawniczych wygrała całe zmagania. Aż do teraz. Radcowie Prawni ograli obrońcę trofeum Schur Flexibles 4:1 i na kolejkę przed końcem zapewnili sobie pierwsze miejsce.

Jesienna Edycja Ligi BSA przejdzie więc do historii, bo Radcom Prawnym udało się w końcu dokonać tego, czego próbowali wcześniej tak oni, jak i Palestra. Jedna i druga drużyna dwukrotnie zajmowała trzecie pozycje, zawsze w cieniu Schur Flexibles. W końcu jednak karta się odwróciła.

Dla obu drużyn było to dziewiąte spotkanie – Radcowie Prawni mieli komplet 24 punktów i dwa oczka przewagi nad jedyną ekipą, która mogła ich jeszcze pozbawić tytułu. Schur Flexibles w dwóch ostatnich spotkaniach odrabiał straty od wyniku 0:2 – i tym razem dość szybko zrobiło się identycznie! Radcowie, skupieni na defensywie w swoim polu karnym, wyprowadzali zabójcze kontrataki i dość szybko dwa sfinalizowali golami. Najpierw Michał Feledziak, a później Sławomir Parus wyprowadzili drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Broniący mistrzostwa Schur Flexibles zdecydowanie przeważał, ale został zmuszony do gry w ataku pozycyjnym. Rywale niemal perfekcyjnie się przesuwali, do minimum ograniczając zagrożenie pod bramką Daniela Pośpiecha. Golkiper Radców kilka razy świetnie bronił strzały rywali z dystansu, raz – w 10. minucie po uderzeniu Jonasza Dudka – piłka odbiła się też od słupka. Radcowie za to co kilka minut wyprowadzali znakomitą kontrę i powinni po kwadransie prowadzić co najmniej 3:0. Do takiego wyniku w końcu doszli, tuż przed przerwą. Chwilę wcześniej za taktyczny faul żółtą kartkę obejrzał Filip Weber, a grający w osłabieniu Schur popełnił katastrofalny błąd. Piotr Musiałowski chciał zagrać do swojego bramkarza, a tymczasem wyłożył futbolówkę jak na tacy Sławomirowi Parusowi. Ten z prezentu skorzystał.

W drugiej połowie sytuacja zmieniła się o tyle, że Radcowie zaczęli atakować, a to… stwarzało Schur Flexibles okazję do kontr. Już w 28. minucie Jonasz Dudek po takim szybkim przejściu z defensywy do ofensywy pokonał Daniela Pośpiecha. Mało tego – cztery minuty później Schur Flexibles miał okazję na kontaktowe trafienie z rzutu karnego! Pośpiech nogą obronił jednak strzał Dudka.

Do końca meczu było nerwowo, sędzia pokazał trzy żółte kartki za niesportowe zachowanie, a Schur atakował całym zespołem. Świetnie bronił jednak Pośpiech, a w 44. minucie Piotr Musiałowski potężnym uderzeniem trafił w poprzeczkę. Gdy zaczynała się ostatnia minuta meczu kontra Jakuba Pawłowskiego przyniosła czwarte trafienie Radcom Prawnym, którzy po chwili mogli cieszyć się ze zwycięstwa i mistrzostwa Jesiennej Edycji Ligi BSA.

Schur Flexibles – Radcowie Prawni 1:4 (0:3)

0:1 Michał Feledziak (3. minuta, asysta: Jakub Pawłowski)

0:2 Sławomir Parus (6. minuta, asysta: Arkadiusz Kurasiewicz)

0:3 Sławomir Parus (22. minuta)

1:3 Jonasz Dudek (28. minuta)

1:4 Jakub Pawłowski (50. minuta)

Schur Flexibles: Artur Trawiński – Karol Mielnik, Marcin Skalski, Szymon Porawski, Marcin Jackowiak, Piotr Musiałowski ŻK, Filip Weber ŻK, Jonasz Dudek.

Radcowie Prawni: Daniel Pośpiech – Michał Feledziak, Wojciech Kaźmierczak ŻK, Sławomir Parus ŻK, Łukasz Poszwiński, Rafał Saniuk, Dariusz Smejda, Arkadiusz Kurasiewicz, Jakub Pawłowski, Kamil Ekiert, Łukasz Zgłobicki.