Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Uwolnijcie nasze dziewczynki

Uwolnijcie nasze dziewczynki

14 kwietnia ponad 200 uczennic zostało porwanych ze szkoły w Chibok w północnej Nigerii. Do porwania przyznała się skrajnie islamska grupa zbrojna Boko Haram, która sprzeciwia się edukacji dziewcząt. Wciąż wymagające potwierdzenia informacje mówią, że dziewczynki zostaną sprzedane do prostytucji lub zmuszone do małżeństwa. Nikt nie wie, gdzie są
przetrzymywane. Boko Haram sieje terror w północnej Nigerii od kilku lat. Od 2010 roku w jej atakach zginęło 2300 osób. Już wcześniej organizacja uderzała w system szkolnictwa dla dziewcząt, jednak to pierwsza atak na taką skalę. Władze Nigerii mają obowiązek chronić swoich obywateli i obywatelki oraz zapewnić wszystkim, także dziewczynkom, przestrzeganie prawa do edukacji. Wcześniej podejmowały już akcje zbrojne na dużą skalę przeciwko Boko Haram. Tak powinno być też w tej sytuacji. Bezczynność przyczyni się do wzrostu poczucia bezkarności, co w rezultacie przełoży się na pogorszenie sytuacji kobiet w regionie, które ze strachu będą się wycofywać z życia społecznego i publicznego.
Pokaż rodzinom dziewczynek, że świat patrzy! Podejmij działanie i wyślij apel do władz Nigerii, by zrobiły wszystko dla uwolnienia uczennic i zapewnienia prawa do edukacji i życia wolnego od przemocy wszystkim dziewczynkom i kobietom w Nigerii!
DZIĘKUJEMY! PODAJ DALEJ! Formularz petycji na stronie Amnesty International.

Sprawdź także

Nobel z Oslo dla dziennikarzy

Pokojowa Nagroda Nobla 2021 została przyznana. Otrzymali ją dziennikarze Maria Ressa z Filipin oraz Dmitrij …