Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Wyścig Jaszczurów

Wyścig Jaszczurów

W najbliższy weekend (4 – 6 czerwca) w poznańskim kinie Muza odbędzie się Festiwal Filmowy „Wyścig Jaszczurów”. Do udziału w konkursie filmowym staną niezależni twórcy, którzy ukończyli, co najmniej 50 lat życia.

Na Festiwal „Wyścig Jaszczurów” zgłoszono 13 filmów fabularnych, dokumentalnych, eksperymentalnych i animacji. W filmach aktorskich zobaczymy m.in. Piotra Machalicę i Janusza Chabiora. Najstarszy uczestnik Festiwalu skończył 72 lata i nadal zamierza realizować filmy. Jest nim aktor naturszczyk Janusz Kłosiński znany wszystkim z brawurowej roli Józia śpiewaka w „Rejsie” Marka Piwowskiego. Na Festiwalu zostanie również zaprezentowany najnowszy film Franciszka Dzidy, który był pierwowzorem bohatera filmu „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego. Natomiast Witold Świętnicki – twórca głośnych „Golasów” – po raz pierwszy pokaże publicznie swój najnowszy film fabularny „Powiedz prawdę, przecież cię nie biję”. Podczas Festiwalu zostanie również przybliżona twórczość pioniera polskiego kina niezależnego – 71 letniego Józefa Robakowskiego.
Organizatorem drugiej już edycji Festiwalu jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK. Impreza współfinansowana jest przez Samorządy Miasta Poznania i Województwa Wielkopolskiego. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jaszczury.pl .
Krzysztof Wodniczak, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …