Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Nie będę łamać prawa

Nie będę łamać prawa

Działając zgodnie z własnym sumieniem i złożonym ślubowaniem sędziowskim, obligującym mnie do wiernego służenia Rzeczypospolitej Polskiej oraz stania na straży prawa.” /../- sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie, w złożonym dziś oświadczeniu, do prezesa sądu Piotra Schaba,”o odmowie orzekania w jednym składzie z osobą (Stanisław Zdun), której powołanie na urząd sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie dotknięte jest zasadniczą i nieusuwalną wadą, w postaci braku wniosku uprawnionego i wskazanego w Konstytucji RP organu w postaci Krajowej Rady Sądownictwa” tj. z ” z osobą nieuprawnioną do orzekania”.

Sędzia Piotr Gąciarek podkreślił w swoim oświadczeniu, że: „Jednocześnie stanowczo i kategorycznie stwierdzam, że moja odmowa orzekania w jednym składzie z sędzią powołanym z udziałem obecnie działającej Krajowej Rady Sądownictwa nie jest oświadczeniem o zrzeczeniu się urzędu sędziego.” Z uwagi na wagę podniesionych argumentów prezentujemy całość oświadczenia sędziego Piotra Gąciarka.

Warszawa, dnia 06.09.2021 r.

SSO Piotr Gąciarek
Cały list na stronie SSP Iustitia

Sprawdź także

„Smoleńsk” dla wybranych

Dziennikarze są niedopuszczani do relacjonowania „miesięcznicy smoleńskiej” i odpychani przez Policję. HFPC zwraca się do …