Strona główna / Aktualności / Powstrzymać wysiedlenia Romów

Powstrzymać wysiedlenia Romów

Romowie mieszkający w większych włoskich miastach narażani są na segregację, dyskryminację i przymusowe wysiedlenia. Wiele osób przesiedlanych jest do tzw. oficjalnych obozów, które znajdują się w odizolowanych rejonach. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem ustanowiony w 1993 roku przez Organizację Narodów Zjednocznonych.
Obozy otoczone są płotem i są pod stałym nadzorem kamer monitoringu. Romów odseparowuje się od reszty społeczeństwa oraz utrudnia dostęp do szkolnictwa, opieki zdrowotnej oraz dóbr i usług. Zgodnie z prawem międzynarodowym stanowi to dyskryminację. Dlatego Amnesty International apeluje do premiera Mario Monti’ego, aby władze Włoch zaprzestały praktyk dyskryminacyjnych i segregacji Romów oraz zakazały przymusowych wysiedleń. Podpisz petycję do premiera Włoch. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem ustanowiony w 1993 roku przez ONZ.
Niezagwarantowanie przez władze odpowiedniego miejsca zamieszkania oraz przeprowadzanie przymusowych wysiedleń dodatkowo utrudnia wyjście z ubóstwa – dlatego właśnie dzisiaj upominamy się o prawa Romów we Włoszech.
Dołącz do nas – Razem mamy siłę! Podpisz petycję . Formularz na stronie internetowej AI.

Sprawdź także

Sądowe roszady w Poznaniu

Minister Adam Bodnar powołał właśnie troje nowych prezesów w sądach w Poznaniu. Tutejsze i krakowskie …