Ładowarki emu.energy
Strona główna / Moja kancelaria / Śmiertelny cios

Śmiertelny cios

To jest kompletna destrukcja sądownictwa polskiego. To kolejny, może śmiertelny cios, zadany rządom prawa – przyznał prof. Andrzej Rzepliński. Były prezes TK przyznał wprost, że Polska „idzie prostą drogą do państwa mafijnego”.

  • Sędzia konstytucyjny ma wykazywać się nie tylko wiedzą prawniczą. Taka osoba musi być także człowiekiem nieskazitelnym – mówił w rozmowie z TVN24 prof. Rzepliński. Były prezes TK dodał, że nie kwestionuje wiedzy prawniczej 3 kandydatów PiS na sędziów do Izby. – Ale zdarzało się w historii tak, że najzdolniejsi prawnicy byli gotowi do najgorszych rzeczy – dodał.

Prawnik dopytywany o „polityczne nadanie kandydatów” stwierdził, że do podobnej sytuacji doszło w ubiegającej kadencji Sejmu. – Przecież sędzia Przyczółkowski z ławy poselskiej został wybrany w przyspieszonym trybie do TK. I zrobił to Sejm – mówił Rzepliński. – Jako sędzia, prawnik się sprawdził. Ale co do Piotrowicza i Pawłowicz nie ma żadnej nadziei. A Chojna-Duch skłamała podczas posiedzenia komisji ds. VAT – dodał.

Profesor nie ukrywał, że informacja o nominatach PiS do TK „spadła na niego jak grom z jasnego nieba”. – To będzie zamach stanu, my Polacy się z tego nie pozbieramy. Może rozwiążmy do cholery ten Trybunał? Przecież co możemy jeszcze zrobić? Jak dalej możemy się tak ośmieszać siebie samych? – dodał Rzepliński.

Sprawdź także

To jest dyktatura

Prof. Andrzej Zoll: Nie mam wątpliwości, że cztery osoby, który cofnęły swoje poparcie dla sędziego …