Umorzona śmierć kibica

Prokuratura Rejonowa Poznań – Grunwald w Poznaniu umorzyła postępowanie w sprawie zdarzenia mającego miejsce przed meczem piłkarskim Lech Poznań – Legia Warszawa, który odbywał się w dniu 19 marca 2016r. Na stronie internetowej pisaliśmy o zdarzeniu, w trakcie którego Paweł W. przebywający na terenie położonym przy punktach gastronomicznychna stadionie upadł i uderzył głową w betonową posadzkę, doznając bardzo poważnych obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią. Apelowaliśmy do osób, które były świadkami upadku pokrzywdzonego lub były świadkami zachowań innych osób mogących przyczynić się do zdarzenia, o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
Pomimo wykonania bardzo wielu czynności, na obecnym etapie postępowania nie zdołano ustalić osób, które spowodowały w dniu 19 marca 2016r. poprzez uderzenie pięścią , upadek Pawła W. na betonową posadzkę, na skutek czego doznał obrażeń głowy i zmarł w szpitalu w dniu 26 marca 2016r. i postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 156 § 1 k.k. umorzono wobec niewykrycia sprawcy(-ów) czynu.
W sprawie są jednak wykonywane czynności pozaprocesowe, a w przypadku ujawnienia nowych, istotnych okoliczności postępowanie zostanie podjęte. Dlatego nadal apelujemy do świadków zdarzenia o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu tel. 61 84 136 12, 61 84 125 94 lub do najbliższej jednostki policji.
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Sprawdź także

Protokół oględzin więźnia

Czy Służba Więzienna pracuje nad wytycznymi dotyczącymi sposobu dokumentowania obrażeń osadzonych. Odpowiedź W czasie z …