Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Zagłuszony protest

Zagłuszony protest

Kataryna: Władza hoduje regularne bojówki. Zagłuszanie za pomocą sprzętu nagłaśniającego, kupionego tituszkom Bąkiewicza przez władzę, leciwej uczestniczki Powstania Warszawskiego będzie trudno zapomnieć – pisze w Wirtualnej Polsce Kataryna po tym, co wydarzyło się podczas niedzielnej manifestacji w Warszawie. Jak dodaje, to skandal być może nawet większy niż z Funduszem Sprawiedliwości.
„Wolność po polsku” – tak nazywa się program dotacyjny Funduszu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, z którego rząd PiS przekierował aż 3 miliony z naszych podatków do organizacji Roberta Bąkiewicza. Jak tłumaczył dziennikarzom OKO.press rzecznik prasowy Instytutu, głównym celem projektów obu organizacji Bąkiewicza miało być „zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zgromadzeń publicznych” (Stowarzyszenie Straż Narodowa) i „zapewnienie Polakom możliwości bezpiecznego uczestnictwa w patriotycznych wydarzeniach organizowanych na terenie Polski” (Stowarzyszenie Marsz Niepodległości).

Walczyły o wolną Polskę. Faszystowskie bojówki PiS nie pozwalały im mówić

Sprawdź także

„Pecunia non olet”

Podkarpacie wycofało się ze stanowiska. Nowa deklaracja w Lubelskiem Sejmik podkarpacki uchylił tzw. deklarację anty-LGBT. …